1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vaka sayıları yükselmeye başladı, işi sıkmak durumundayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vaka sayıları yükselmeye başladı, işi sıkmak durumundayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin olarak,"Biz biraz gevşetince bir anda vaka sayıları yükselmeye başladı, şimdi işi tekrar sıkmak durumundayız" dedi. Koronavirüs aşısına ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında konuşan Erdoğan,"Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vaka sayıları yükselmeye başladı, işi sıkmak durumundayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da bulunan Hz. Ali Caminde cuma namazını kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs  salgınındaki vaka sayılarında yaşanan artışa değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız. O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşım, gerek düğün, nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımızı daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın, bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vaka sayıları yükselmeye başladı, işi sıkmak durumundayız

KORONAVİRÜS AŞISI

Bir basın mensubunun koronavirüs aşısına ilişkin sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan," Aşı çalışmalarımız sıkı bir şekilde baştan itibaren özellikle başta TÜBİTAK olmak üzere devam ediyor. Bunun yanında özel sektör, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız ile bu çalışmalara devam ediyorlar. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz" dedi.

FAYİZ-ES SERRAC'IN GÖREVİ BIRAKMASI

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın görevi bırakacağına ilişkin açıklamaları ile ilgili değerlendirmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu tür bir haber bizler için üzücü olmuştur. Sayın Sarrac'ı bir yerde adeta darbeci Hafter'in bu adeta işgalinden kurtulma durumuna geldiler. Şimdiyse darbeci Hafter her geçen gün kayba doğru gidiyor. Eninde sonunda darbeci Hafter kaybedecek, bunu görüyoruz. Fakat Sayın Sarrac'ın bu aldığımız haberleri. Bizler de kendilerine bazı haberler ulaştırdık. Bu hafta içinde heyetlerimizin bazı görüşmeleri olabilir" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vaka sayıları yükselmeye başladı, işi sıkmak durumundayız

"ORUÇ REİS'İ LİMANA ÇEKTİYSEK BUNUN BİR ANLAMI VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim Miçotakis ile görüşme yapma konusunda bir sıkıntımız yok. Neyi göreceğiz asıl olan budur. Yaptıklarını bir dayatma olarak yapmaya kalkarlarsa bunun bir anlamı yok. Biz Oruç Reis'i bakım için limana çektiysek bunun bir anlamı var. Ama Oruç Reis'in limana çekilmesi bizim sismik araştırmalarımızın bitmesi anlamına gelmez. Tamir-bakım bitince aynen çalışmalarına devam edecektir. Biz görüşürüz. Bizim bu konuda kaçma gibi durum yok. Ama Yunanistan Cumhurbaşkanı Ada'ya gelip neyin gövde gösterisini yapacaksa biz çok daha büyüğünü yaparız" ifadelerini kullandı.

"MISIR'LA GÖRÜŞMELER YAPILABİLİR"

Mısır'la yürütülen istihbarat görüşmelerine değinen Erdoğan,"Burada çok farklı gelişmeler var. Mısır ile istihbari görüşmeler ayrıdır, bizim için engel yoktu ama Yunanistan ile Mısır'ın yaptığı anlaşma bizi üzmüştür. Yunanistan ile Mısır arasındaki bağlar ile bizim Mısır arasındaki bağlar farklıdır. Görüşmeler yapılabilir." dedi.

HABERE YORUM KAT