Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır mitinginde konuşuyor. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da konuşuyor

"Son bir yılda dördüncü defa Diyarbakır'dayım. Diyarbakır Türkiyedir, Türkiye de Diyarbakır'dır. Diyarbakır'ın üstüne terör örgütü belası kara bulut gibi çökmüştü. Terör örgütünün zulmünden kurtardıkça şehrimizin çehresinin nasıl değişmeye başladığını en iyi sizler biliyorsunuz. Bu terör örgütü kalıntılarıyla bugünlere gelmedik. Bunlara kayyum kardeşlerimizle geldik. Onlar devletin kendilerine gönderdikleri parayı sizle harcadılar. Ama birileri halkın mesajını yanlış anladı. Halkın kendilerine verdiği 80 vekille, şehirlerimize hizmet edecek yerde; gidip siyasi söylemlerini marjinallere, iradelerini de terör örgütlerine teslim ettiler.

Esnafımıza hayatı zehir ettiler. Biz ne yaptık? Teröristleri kazdıkları çukura gömdük. Bu ülkede tek bir devlet olduğunu gösterdik. İradelerini terör örgütüne teslim edenleri görevden aldık. Elinizi vicdanınıza koyarak cevap verin. Diyarbakır terör örgütü militanları döneminde mi hizmet gördü, kayyum döneminde mi hizmet gördü? Kimsenin kendi hevesleri, hırsları için koskoca bir şehrin geleceğiyle oynamaya hakkı yoktur.

31 Mart'ta size adam gibi belediye başkanları vaat ediyoruz. Biz bodrum katlarında tokatlanan belediye başkanları değil, emanetinize sahip çıkacak karakterli belediye başkanları vaat ediyoruz. Diyarbakır artık Kandil yerine, kendi şehrine hizmet edecek namuslu belediye başkanlarıyla yönetilmeyi hak ediyor.

Bunların eline para geldiği zaman Kandil'e gönderirler. Biz ise milletin bu parasını Diyarbakır'a emniyete, adalete, yola, ulaşıma, tarıma Diyarbakır'a 17 yılda 41 katrilyon lira yatırım yaptık."

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡