1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan iç güvenlik birimleri ile iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan iç güvenlik birimleri ile iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iç güvenlik birimleri ile iftar programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan iç güvenlik birimleri ile iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iç güvenlik birimleri ile iftar programında açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Türkiye dünyanın en büyük şehitliğidir. 

Şehitlerimizin ruhlarını muazzep etmedik. Annesiyle beraber 11 aylık Bedirhan bebeği şehit eden teröristleri yakalayıp adalete teslim ettik.

"Bölücü terör örgütü başta olmak üzere, bu milletin birliğine, beraberliğine, canından aziz bildiği değerlerine kasteden katil sürülerinden, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Sadece son 2,5 yıl içerisinde 16'sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik

Suriye sahasında operasyonlarla DEAŞ ve bölücü örgütün uzantılarına çok ağır darbe indirdik. Suriye’nin kuzeyini adeta bir huzur adasına döndürdük. 3,6 milyon mülteciden 320 bini vatanlarına dönme imkanı buldu. Diğer bölgelerde bir gece ansızın gireceğiz ve gereken temizliği yapacağız. Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru olmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Son FETÖ'cü hain de yargıya hesap verene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Nasıl ülkemizde inlerine girdiysek yurt dışında da bu şebekenin iplerini ortaya çıkarıyoruz.

Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inat, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendik. İnsanımızın can ve mal güvenliğini koruyan emniyet teşkilatının görevi oldukça önemlidir.

Çok önemli bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Sadece milletimizin değil tüm dünyanın gözü bu seçimde. Onlar kendi işlerini bıraktılar bizimle uğraşıyorlar. Kendi ülkelerinde her türlü hukuksuzluğa imza atanalar son günlerde ülkemiz hedef olmaya başladılar.

Toplumsal gerilimi artırmak için çok yoğun bir çaba harcanıyor. Bize düşne şey miletin emanetine sahip çıkmaktır.

Türkiye 14 Mayıs 1950’den beri seçimlerini tüm dünyaya örnek olacak olgunlukta ve şeffaflıkta gerçekleştirmiş bir ülkedir.

HABERE YORUM KAT