Erdoğan'dan flaş açıklama: Kanal İstanbul'u yapacağız, buna alışacaklar!

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'a yapılan hizmetleri tek tek sıralayarak son 18 yılda 275 katrilyon lira yatırım yapıldığını ifade etti.

Erdoğan'dan flaş açıklama: Kanal İstanbul'u yapacağız, buna alışacaklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

"Kongremizde görev üstlenecek arkadaşlarımızı ve il yönetimimizi şimdiden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum." diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İstanbul'u yeniden çöp dağlarına, kokuya, yokluğa ve ihmale maruz bırakanlarla sandıkta 2023'te hesaplaşacağız." ifadelerini kullandı.

"OSMAN NURİ KABAKTEPE KARDEŞİMİZİ İSTANBUL'A İL BAŞKANI YAPIYORUZ"

"1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul'a il başkanı yapıyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osman Nuri Kabaktepe'ui yıllardır tanıdığını ifade ederek Bayram Şenocak devraldığı sancağı daha yukarıları taşıyacağına inandığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayram Şenocak ile ekibine teşekkür etti.

81 ildeki kongrelerde görevlerini sürdüren ya da yeni görev alanları yönetimleriyle birlikte tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Fatih'in olduğu kadar Ebu Eyüp el-Ensari, Akşemseddin'in ve daha nice gönül sultanlarının şehridir. Böyle bir şehre hizmet etmek şereflerin en büyüğüdür. İstanbul'u anlamadan Türkiye'yi anlayamazsınız. " dedi.

"Bu şehri seviyorsanız önce onun hakkını vereceksiniz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türk tarihinin sembolü olan İstanbul'a bir ömür adadıklarını belirtti.

"CEVABIMIZI AYASOFYA'YI 86 SENE SONRA YENİDEN İBADETE AÇARAK VERDİK"

Türkiye'ye, Türk milletine ve İstanbul'a hizmet davasından hiçbir koşulda vazgeçmediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar Yeni Zelanda'daki katilin ağzından Ayasofya'yı minarelerden kurtaracağız dediler. Biz cevabımızı Ayasofya'yı 86 yıl sonra tekrar ibadete açarak verdik." dedi.

'KANAL İSTANBUL' AÇIKLAMASI

Kanal İstanbul projesinin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmaların tamamlandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'yi kastederek "Onlara rağmen Kanal İstanbul'u da yapacağız. İnadına yapacağız" dedi.

"2023'TE SANDIKTA HESAPLAŞACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'u yeniden çöp dağlarına, kokuya, yokluğa ve ihmale maruz bırakanlarla sandıkta 2023'te hesaplaşacağız" dedi.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡