1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan AK parti teşkilatlarıyla bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK parti teşkilatlarıyla bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendini milletin üstünde gören, gönül yıkan, hizmete yönelmek yerine dar kadroculuk yapan AK Parti teşkilat mensubu olamaz." dedi. Erdoğan,"Milletimizin yüreğindeki 86 yıllık yara olan Ayasofya’nın 24 Temmuz Cuma günü fiilen ibadete açılması bayram sevincimizi daha da artırmıştır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK parti teşkilatlarıyla bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla video konferans yöntemiyle AK Parti teşkilatları ile bayramlaştı. Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Ayasofya'nın açılmasıyla bayram sevincinin katlandığını belirtti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Kabe mahzun kaldı. Aynı şekilde dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm altında hayatlarını sürdüren kurban bayramını da bu şekilde sürdüren kardeşlerimizi bulunuyor. İslam düşmanlığı sebebiyle hayatları adeta zindana dönen kardeşlerimiz var."

"Kurban Bayramının dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntı ve zulüm altında yaşayan tüm Müslümanların kurtuluşuna uyanışına vesile olmasını temenni ediyorum."

"Bölgemizdeki ve dünyadaki şartlar göz önüne alındığında hamdolsun ülkemizde huzur içinde bir Kurban Bayramı idrak ediyoruz."

"Milletimizin yüreğindeki 86 yıllık yara olan Ayasofya’nın 24 Temmuz Cuma günü fiilen ibadete açılması bayram sevincimizi daha da artırmıştır."

"Bu vesileyle Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasını gölgelemek için başlatılan kimi tartışmaları art niyetli bulduğumu da belirtmek istiyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK parti teşkilatlarıyla bayramlaştı

BUNLARI YAPAN AK PARTİ MENSUBU OLAMAZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bir de uyarıda bulundu: "Kendini milletin üstünde gören, gönül yıkan, hizmete yönelmek yerine dar kadroluculuk yapan AK Parti teşkilat mensubu olamaz.18 yıldır ne yaparlarsa yapsınlar belirli seviyenin üzerine çıkamadılar. Biz hep milletimizin safhında yer aldık.Unutmayınız. Sancak ayakta kaldığı müddetçe mücadele sürüyor demektir. Parti çalışmalarını asla ihmal etmiyoruz, etmeyeceğiz."

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN GÖZE ÇARPANLAR

"AK Parti teşkilatları olarak kısaca ‘TAMAM’ diyerek ifade ettiğimiz temizlik maske mesafe kurallarına uygun şekilde bayramı yaşıyoruz. İnşallah bundan sonraki bayramlara çok da güzel bir iklimde ümmet olarak sıkıntılarımızı çözmüş şekilde insanlık olarak da barışı ve dayanışmayı tesis ederek kavuşacağız."

"Attığımız her adımda hasbi niyetle hareket ettiğimiz için hep dua aldık mesafe kat ettik. AK Partiyi var eden de bugüne kadar ayakta tutan da milletimize ve insanlığa bu hasbi mücadeleyi sürdüreceğini göstermesidir."

"Ne zaman partilerden bir parti haline dönüşür, kişisel ve zümrevi hesaplarımızı davamızın önüne çıkartırsak işte o gün misyonumuzu kaybettik demektir.""

"Ne zaman arkamızdaki dua ordusunun ‘amin’ nidaları kesilmeye başlarsa işte o gün gittiğimiz yolu ve kendimizi sorgulamamız gereken vakitteyiz demektir."

"Ne zaman mazlumların ve mağdurların yönünü bize değil de başkalarına döndüğünü görürsek işte o gün gerçekten hüsrandayız demektir."

"Rabbim bizleri böyle bir akıbetten muhafaza eylesin diyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK parti teşkilatlarıyla bayramlaştı

Kübra Kaçmaz
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT