1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile 15 ilde uygulanacağı açıklanan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti.

"Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs'ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik." diyerek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan," Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti

"VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTIYA DÜŞMESİNE GÖNLÜM RAZI OLMADI"

Açıklamalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı."

 

 

MASKE,MESAFE VE TEMİZLİK KURALLARINA RİYAET İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

"Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, maske-mesafe-temizlik kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum."

 

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT