Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıtkabir'den özel fotoğraflar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Anıtkabir Özel Defteri'ne düşüncelerini yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan," Şanlı tarihi zaferlerle dolu kahraman bir milletin mensupları olarak, Cumhuriyetimizi 2023 hedefleriyle buluşturmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıtkabir'den özel fotoğraflar..

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu 98.yılı kapsamında devlet erkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aslanlı Yol'un başındaki yerini almasının ardından başlayan törende, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, yüksek yargı organlarının başkanları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları da Aslanlı Yol'dan geçerek, mozoleye çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar..

Erdoğan'ın, üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ERDOĞAN: TÜRKİYE  KALKINMA YOLCULUĞUNU SÜRDÜRMEKTEDİR

Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, Cumhuriyetimizin 98'inci yıl dönümüne kavuşmanın gururunu yaşadığımız bu müstesna günde zatıalinizi, silah arkadaşlarınızı ve kahraman şehitlerimizi bir kez daha şükranla yad ediyoruz. Şehitlerimizin canları pahasına bizlere emanet ettiği cumhuriyetimizi her alanda güçlendirmek, itibarını artırmak ve dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm insanlığın koronavirüs salgını sebebiyle ciddi krizlerle boğuştuğu bir dönemde, Türkiye ihracat, istihdam, üretim ve yatırım alanlarında elde ettiği başarılarla kalkınma yolculuğunu sürdürmektedir. Şanlı tarihi zaferlerle dolu kahraman bir milletin mensupları olarak, Cumhuriyetimizi 2023 hedefleriyle buluşturmakta kararlıyız. Ruhun şad olsun."

Törenin ardından Anıtkabir, vatandaşların ziyaretine açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Atatürk'ün huzuruna çıktı! İşte Anıktakir'den özel fotoğraflar..

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT