1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve memur maaşlarıyla ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve memur maaşlarıyla ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde işçilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüden yaptığı konuşmada asgari ücret ve memur maaşlarıyla ilgili konulara değindi. Yaptığı konuşmada asgari ücretin 16 kata yakın arttığını belirten Erdoğan, "Fevkalade yükselişi emekli maaşlarında görmek mümkündür'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve memur maaşlarıyla ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yaptığı açıklamada asgari ücret artışının milli gelir artışından fazla olduğunu söyleyerek "Türkiye'yi en üst seviyeye çıkarma hedeflerimize sıkı sıkı bağlıyız" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar...

''ÇALIŞMAK KADAR EMEĞİN KARŞILIĞINI ALMANIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ''

''Gönüllerinizden kopup gelen şu sevgi için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Hayatına İETT'de işçi olarak başlamış, siyasetin her kademesinde bulunmuş bir kardeşinizim. Emeğiyle alın teriyle çalışmanın hem yorgunluğunu hem de bu şekilde helal rızık götürmenin verdiği manevi hazzı çok iyi biliyoruz. Çalışmak kadar emeğinin karşılığını almanın ne kadar önemli olduğunun da gayet farkındayız. Bu hakların temini için gerektiğinde imkanları zorlama pahasına tercihimizi hep çalışanlarının emeklerinden yana kullandık.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve memur maaşlarıyla ilgili açıklama!

ÇALIŞANLARIN GELİR VE REFAHINI YÜKSELTECEK FORMÜLLER ÜZERİNDE DURDUK

''Asgari ücreti 16 kata yakın artırmamız Milli gelire oranla bakıldığında en somut örnek olarak karşımızdadır. Tüm toplu sözleşme görüşmelerinde hep çalışanlarımızın gelir ve refahını yükseltecek formüller üzerinde durduk. Kamu ve özel sektörü benzer yönde hareket etmeye yönelttik.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve memur maaşlarıyla ilgili açıklama!

PANİKLERİ DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR

''Salgın ve saldırılar nedeniyle yavaşlasak da süratli bir toparlanma ile salgın öncesinin bile üzerine çıktık. Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor. Allah'ın izniyle büyük ve güçlü Türkiye silueti ufukta gözükmüştür. Çalışanlarımızın refahı ve ekonomide Türkiye'yi en üst seviyeye çıkarma hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız"

Ülkemizin siyasetten ekonomiye savunmadan altyapıya her alanda katettiği mesafeti görenlerin panikleri doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Milletin evindeki buluşmamıza iştirakiniz için her birinize teşekkür ediyor sizleri Allah'a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT