1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş YSK yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş YSK yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan YSK'nın İstanbul ara kararıyla ilgili "bu konuda yorum yapamam" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş YSK yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul ara kararıyla ilgili "bu konuda yorum yapamam" dedi.

YSK'nın İstanbul seçimlerine ilişkin kararıyla ilgili açıklamada bulunana Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8'i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz." dedi.

"KABİNE REVİZYONU OLUR MU?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine değişikliği iddiasıyla ilgili olarak, "Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından diğer önemli başlıklar şöyle:

"Türkiye ittifakı yeni bir model mi?" sorusuna "Cumhur ittifakının farklı bir versiyonudur" karşılığını verdi.

TRUMP İLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD Başkanı ile bugünlerde görüşmemiz olabilir" dedi.

Türkiye İttifakı'nın, Cumhur İttifakı'nın farklı bir versiyonu olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' olarak topluyoruz. Kastımız da budur." dedi.

HABERE YORUM KAT