1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos kabul törenindeki tablosunun anlamı ne? Kime ait? Tablo ne anlam ifade ediyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos kabul törenindeki tablosunun anlamı ne? Kime ait? Tablo ne anlam ifade ediyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul ettiği sırada yanı başında bulunan tablo internette Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos kabul törenindeki tablosunun anlamı ne? Kime ait? Tablo ne anlam ifade ediyor? sorularıyla aratılıyor. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos kabul törenindeki tablosunun anlamı ne? Kime ait? Tablo ne anlam ifade ediyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos kabul törenindeki tablosunun anlamı ne? Kime ait? Tablo ne anlam ifade ediyor? soruları şu sırlar internet mecrasında çokça aratılan konular arsında yerini aldı. Biz de konuyla ilgili bilgileri haberimizde yer verdik.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 30 AĞUSTOS KABUL TÖRENİNDEKİ TABLOSUNUN ANLAMI NE? KİME AİT? NE ANLAM İFADE DİYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul ettiği sırada yan tarafında bulunan çocuk silüetini andıran tablonun kime ait olduğu ve ne anlam ifade ettiği vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos kabul törenindeki tablosunun anlamı ne? Kime ait? Tablo ne anlam ifade ediyor?

Mavi ve siyah ton ağırlıklı çizilen tablo töreni izleyenler tarafından dikkatleri üzerine çekerken tablo ile gerekli bilgiler açıklandı. Tablonun isminin "Mülteci Çocuk" olduğu olduğu belirtilirken bu tablonun 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi için özel resmedildiği belirtildi.

FARKLI SANATÇILAR TARAFINDAN RESMEDİLDİ

"Mülteci Çocuk" temalı tablo, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ilk kez düzenlenen ve Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya İnsani Zirvesi için farklı ülkelerde yaşayan sanatçılar tarafından resmedilmişti.

MÜLTECİ VE GÖÇ OLGUSUNA DİKKAT ÇEKİLDİ

İstanbul Kongre Merkezi'nde 180'in üzerinde ülke, uluslararası kurum ve kuruluşun temsil edildiği ve 60'a yakın ülkenin devlet ve hükümet başkanı düzeyinde katıldığı Zirve'nin sembollerinden olan "Mülteci Çocuk" tablosu, mülteciler ve göç olaylarına dikkati çekmek için hazırlanmıştı.

Sanatçıların eseri tamamlamasının ve Dünya İnsani Zirvesi'nde sergilenmesinin ardından Zirve'nin kapanış seremonisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dönemin BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun da tabloyu imzalamıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
1
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT