1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı'na hakaret etti, Erdoğan'ın hayatını okuma cezası aldı

Cumhurbaşkanı'na hakaret etti, Erdoğan'ın hayatını okuma cezası aldı

75 yaşındaki bir vatandaş Cumhurbaşkanı'na hakaretten dolayı kitap okuma ve özetini çıkarma cezası aldı. Okunması istenen kitaplar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatı da var.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 75 yaşındaki bir vatandaşa kitap okuma cezası verildi. Vatandaş, Erdoğan ve Atatürk hakkındaki kitapları okuyup özetini çıkaracak.

İstanbul'un Maltepe ilçesi Çınarcık Mahallesi'nde bir kahvehanede Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiasıyla 75 yaşındaki Ali Şahin hakkında soruşturma başlatıldı.

"İFTİRA SONUCUNDA BUNLAR BAŞIMA GELDİ"

Bir süre önce kahvehaneye tanımadıkları bir kişinin geldiğini belirten Ali Şahin, "Bu kişinin kim olduğunu bilmiyorum. Bundan sonra polisler geldi ve ifademi almaya götürdü. İftira nedeniyle başıma bunlar geldi. Cumhurbaşkanlığı'na hakaret etmedim, böyle bir şey söz konusu değil" dedi.

VATANDAŞ HAKKINDA TUTUKLAMA İSTENDİ

İfadesinin ardından hakimliğe "tutuklama talebiyle" sevk edilen Ali Şahin, denetimli serbestlik kararıyla cezaevine gönderilmekten kurtulmuş oldu.

ÖNCE KİTAP OKUYACAK ARDINDAN ÖZETİNİ ÇIKARACAK

Denetimli Serbestlik Bürosu'na gidince şaşkınlık yaşayan Ali Şahin, hakkında kitap okuyup özet çıkarma cezası verildiğini öğrendi.

24 KİTAP OKUYACAK

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği'nin kitap listesinde dikkat çeken isimler yer alıyordu. 24 kitaplık listede ilk sırada Ömer Seyfettin yer alırken devamında, Necip Fazıl Kısakürek, Turgay Güler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan 'Bir Liderin Doğuşu' kitabı, Faruk Köse, Abdulkadir Selvi de bulunuyordu.

Listede ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Nutuk' eseri de yer alıyordu.

ALİ ŞAHİN: KİTAPLARI TEMİN EDİP OKUMAYA BAŞLAYACAĞIM

Kararı değerlendiren Ali Şahin, "Avukatım karara itiraz etti, ancak ben kitapları kısa sürede temin edip okumaya başlayacağım. Ben 75 yaşındayım. Bu işlerle uğraşmak istemem" açıklamasında bulundu.

İşte kitap listesi:

- Ömer Seyfettin'den Seçme Hikayeler,

- Kelile ve Dimne,

- Mesnevi'den seçme hikayeler,

-Çanakkale Destanı,

- Osmancık,

- İnsan Ne ile Yaşar?

-Suç ve Ceza

--İnsan Hürriyeti,

-İsyan ahlakı,

- İslam'a giriş

- İslam Peygamberi

- Çöle İnen Nur,

-İnsanlığın Dirilişi

-İnsanlığın Medeniyet Destanı,

- Doğu ve Batı Arasında İslam,

-Kur'an-ı Kerim Meali,

- Bir Liderin Doğuşu Tayyip Erdoğan,

- 15 Temmuz Destanı,

-Ruhların Kuyusu,

-Darbeye Geçit Yok,

- Nutuk,

- Hayatım

-Hz. Ali

-Hayvan Çiftliği

 

HABERE YORUM KAT