1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çüngüş Belediyesi kapı kapı dolaşıp yeni sistemi anlatıyor

Çüngüş Belediyesi kapı kapı dolaşıp yeni sistemi anlatıyor

Diyarbakır'ın Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, referandum çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşıp yeni sistemi halka anlattıklarını...

Çüngüş Belediyesi kapı kapı dolaşıp yeni sistemi anlatıyor

Diyarbakır'ın Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, referandum çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşıp yeni sistemi halka anlattıklarını belirterek, "Halkımız "Evet" ve "Hayır" diyen gruplara bakıp öyle sandığa gitsinler. İlçe halkımız muhafazakardır ve sonsuz güveniyorum. Halkın iradesine saygı duyarız" dedi.

AK Partili Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak kapı kapı dolaştıklarını ve vatandaşlara yeni sistemi anlattıklarını ifade etti. Halkın iradesine her zaman saygı duyduklarını kaydeden Arslanca, bugünkü mevcut anayasada Cumhurbaşkanı'nın sınırsız yetkili olduğunu ve sorumluluğu olmadığını dile getirdi. Yeni sistemle bunun değişeceğini ve Cumhurbaşkanı'nın sorumlu bir Cumhurbaşkanı olacağını aktaran Arslanca, "Yaptığı şeylerden hesap verebilecek bir Cumhurbaşkanı olacak. Olması gereken de zaten bu değil mi? Gerek Çüngüş ilçemizde gerekse Türkiye'de halkımızın eskisi gibi olmadığına inanıyorum. Her şeyi bizden daha iyi görüyor ve bizden daha iyi farkındalar ve "Evet'in ülkeye hayırlı olacağı inancında olduklarını düşünüyorum. Halkımız elini vicdanına koyup "Hayır'cı grupta kimler var, "Evet'çi grupta kimler var onlara bakıp öyle sandığa gitsinler. İlçe halkımız muhafazakardır ve halkımıza sonsuz güveniyorum. Buna istinaden ilçemizde oran olarak yüzde 65-70 arası bir "Evet" oranı çıkacağını düşünüyorum. Türkiye genelinde de yüzde 60'ın altına düşeceğini tahmin etmiyorum. Şimdiden ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun diyorum" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT