1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Daha bakımlı ormanlar için üretim tatbikatı

Daha bakımlı ormanlar için üretim tatbikatı

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde yapılacak olan silvikültür uygulamaları ve üretim tatbikatlarının Alaçam,...

Daha bakımlı ormanlar için üretim tatbikatı

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde yapılacak olan silvikültür uygulamaları ve üretim tatbikatlarının Alaçam, Balıkesir ve Bandırma Orman İşletme Müdürlüklerince gerçekleştirildi.

Alaçam İşletme Müdürlüğünde Alaçam İşletme Şefliği, Balıkesir İşletme Müdürlüğünde Kepsut İşletme Şefliği ile Gelendost İşletme Şefliği ve Bandırma İşletme Müdürlüğünde Karşıyaka İşletme Şefliklerinde Silvikültür uygulamalarında gençlik elde edilen sahalarda gençlik bakımı çalışmalarının nasıl yapılacağı konusunda işletme müdürlükleri teknik personelleri, orman muhafaza memurları ve işçilerin katılımıyla uygulamalı tatbikat yapıldı. Genç meşcere uygulamalarında ağaçların artımında ve büyüme enerjilerinden yararlanmak için daha sağlıklı fertler elde edebilmek amacıyla sıklık bakımı çalışmaları katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi. Uygulama sonucunda çıkan fertler işletme pazarlama şube müdürlüğünce değerlendirilerek ekonomiye katkı sağlanacak. Gerçekleştirilen tatbikata Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, Bölge Müdür Yardımcıları Kenan Berber, İsa Çapkın, Silvikültür Şube Müdürü Sezgin İşbakan ve İşletme Pazarlama Şube Müdürü Ramazan Kolsuz, İşletme Müdürleri, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ile üretimde çalışan işçiler katıldı.

Daha bakımlı ormanlar için üretim tatbikatı

Daha bakımlı ormanlar için üretim tatbikatı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.