1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Danıştay üyesi Yüksel Navdar kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Danıştay üyesi Yüksel Navdar kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Hakim ve Savcılar Kurulu, Gaziantep BİM Başkanı Yüksel Navdar'ı Danıştay üyeliğine seçti. Peki Danıştay üyesi Yüksel Navdar kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte detaylar...

Danıştay üyesi  Yüksel Navdar kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

HSK, yaptığı açıklama ile Danıştay'a 3 yeni üyenin seçildiğini duyurdu. Bu üyelerden biri de Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi (BİM)  Başkanı Yüksel Navdar oldu.

YÜKSEL NAVDAR KİMDİR? 

1966 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ardeşen'de tamamladıktan sonra Ardeşen lisesinden mezun olmuştur. 1988 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur. 1994 Aralık ayında başladığı hakim adaylığı sonrasında 1998 yılında hakimlik mesleğine kabul edilerek sırasıyla Malatya ve Samsun vergi mahkemesi üyeliği akabinde Diyarbakır ve Eskişehir vergi mahkemesi başkanlıkları görevinde bulundu. Daha sonra 2015 Şubat ayında Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak atandı, 2016 Temmuz ayında 6545 sayılı yasa kapsamında yeniden faaliyete geçirilen Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi'ne başkanlık görevi ile yeniden atanmış ve halen bu görevi yürütmektedir. 22 Ocak 2021 tarihinde ise HSK tarafından Danıştay üyeliğine seçilmiştir.

KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

1966 yılında Rize'de dünyaya gelen Yüksel Navdar, 54 yaşındadır. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT