1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Darende Ziraat Odası ile Greencert firması arasında ‘İyi Tarım Uygulamaları’ protokolü

Darende Ziraat Odası ile Greencert firması arasında ‘İyi Tarım Uygulamaları’ protokolü

Darende Ziraat Odası ile Greencert firması arasında "İyi Tarım Uygulamaları" protokolü imzalandı.

Darende Ziraat Odası ile Greencert firması arasında ‘İyi Tarım Uygulamaları’ protokolü

Darende Ziraat Odası ile Greencert firması arasında "İyi Tarım Uygulamaları" protokolü imzalandı. Protokol kapsamında 2017 yılı içinde çiftçilere 2 milyon 510 bin TL tutarında destek verilecek.

İyi Tarım Uygulamaları hakkında bilgiler veren Darende Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya, "İyi Tarım Uygulamaları gerek kaliteli ve verimli bir tarımsal üretim gerekse güvenli gıda tüketimi açısından oldukça önemlidir. İyi Tarım Uygulaması ile üreticilerimizin kazancı ve rekabet gücü artacağı gibi tüketicilerin sağlığı da korunmuş olacak. İyi tarım uygulamaları çerçevesinde, odamız 2014 yılında üretici gurubu oluşturarak, üreticimize yaklaşık olarak 1 milyon 387 bin 950 TL tutarında destek ödemesi almıştır. 2015 yılında 447 üreticimizle yaklaşık 30 bin 28 dönüm bahçede yapılmış ve 1 milyon 501 bin 400 TL destek ödemesi alınmıştır. 2016 yılında ise 843 üreticimiz ile 50 bin 214 dönümde kayısı başta olmak üzere kiraz, üzüm, badem, ceviz ve elma bahçelerinde sertifikasyon yapılmış, 2017 yılı içerisinde de üreticilerimize yaklaşık 2 milyon 510 bin 700 TL tutarında destek ödemesi yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Greencert firma yetkilisi Murat Kılım ise, 2014 yılından bugüne kadar Darende Ziraat odasında İyi Tarım Uygulaması çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, yeni protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT