1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Darülaceze ne demek, TDK'ya göre Darülaceze kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Darülaceze ne demek, TDK'ya göre Darülaceze kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Darülaceze kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Darülaceze ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Darülaceze nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Darülaceze kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Darülaceze ne demek, TDK'ya göre Darülaceze kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Darülaceze ne demek? Darülaceze TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi darülaceze kelimesi. Peki darülaceze ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre darülaceze nedir, darülaceze kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

DARÜLACEZE NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Darülaceze kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Darülaceze kelimesi Arapça kökenlidir.

TDK'ya göre darülaceze kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Düşkünlerevi

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT