1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Davut Güloğlu ' Sıla bizden özür dilesin'

Davut Güloğlu ' Sıla bizden özür dilesin'

3 yıl önce gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılmayan Sıla'nın katılmama sebebinde kullandığı sözler üzerine Davut Güloğlu ile polemiği girmişti. Güloğlu'nun Sıla için katıldığı bir programda ‘S. olsun gitsin’ ifadesini kullandığı iddia edilmişti.

Davut Güloğlu ' Sıla bizden özür dilesin'

15 Temmuz darbe girişimi sonrası  Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne bir çok ünlü isim destek amaçlı katılım sağlamıştı. Şarkıcı Sıla mitinge katılmayacağını şu sözlerle ifade etmişti, Darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum”. Bu sözlerin ardından meslektaşı Davut Güloğlu katıldığı bir programda şarkıcıya yönelik ‘S. olsun gitsin’ ifadesini kullandığı iddia edilmişti.

0x0-sila-15-temmuz-hakaretlerine-sgitsin-yanitini-veren-davut-guloglundan-serefi-ve-haysiyeti-zedelendigini-dusundugu-icin-tazminat-talep-etti-1593083548754.jpg

Sıla, Güloğlu’na ‘basın yoluyla hakaret’ suçundan dava açtı. Mahkeme, Güloğlu’nu 1 yıl 2 ay hapis karşılığı 8 bin 500 lira adli para cezasına çarptırdı.

Sıla daha sonra 60 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davanın duruşmasına Sıla katılmadı. Güloğlu ise duruşmada “O sözü bu ülkeyi sevmeyenler için söyledim, Sıla Hanım için söylemedim” dedi. Mahkeme duruşmayı erteledi.

Davut Güloğlu duruşma sonrası, “Sıla Hanım, 15 Temmuz’da sokağa indiğimiz o kutsi dava için küfürden daha ağır söylem gerçekleştirmiştir. Ölmüş 250 şehidimizi gitsin yerinden kaldırsın. Bizden özür dilesin” dedi. 

0x0-sila-15-temmuz-hakaretlerine-sgitsin-yanitini-veren-davut-guloglundan-serefi-ve-haysiyeti-zedelendigini-dusundugu-icin-tazminat-talep-etti-1593083540245.jpg

NELER OLMUŞTU?

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne şarkıcı Sıla katılmamış ve "Darbeye karşıyım ama Yenikapı'daki şova katılmayacağım" demişti.

Bunun üzerine Davut Güloğlu katıldığı bir televizyon programında, "S… olsun gitsin" ifadesini kullanmıştı

Sıla, bu sözlerin ardından şikayetçi olmuş ve Davut Güloğlu hakkında, "Alenen hakaret" suçundan 2,5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı.

İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Güloğlu, 2 Mayıs 2017'de "Alenen hakaret" suçundan önce 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmış, Güloğlu’nun bu cezası 8 bin 500 TL adli para cezasına çevrilmişti.

Özge Yıldırım
Magazin Editörü

HABERE YORUM KAT