1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Davutoğlu'ndan şehit ailelerine faizsiz konut kredisi müjdesi

Davutoğlu'ndan şehit ailelerine faizsiz konut kredisi müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınları İçin İstihdam Kurası Töreni'nde konuştu.

Davutoğlu'ndan şehit ailelerine faizsiz konut kredisi müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınları İçin İstihdam Kurası Töreni"nde konuştu. Şehit yakınları için yapılan yeni düzenlemeleri anlatan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Bugün yeni bir atama kurası için birlikteyiz. Şehit ve gazilerimiz ile onların bizlere emaneti olan sizler her zaman önceliğimiz oldunuz. Sizlerin duanızı almak bizim için o kadar önemlidir ki, bundan daha ulvi bir vazifemiz yoktur bizim için. Bütün hükümetlerimizin birinci önceliği şehit ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmaktır. Devletin şefkat ve himayesinden öncelikle sizlerin emin olmasını istiyoruz.

İSTİHDAM HAKKINI BİRDEN İKİYE ÇIKARDIK

Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Başkanlığı"nı kurduk. Şehit yakınlarına tanınan istihdam hakkını birden ikiye çıkardık. Şehidimizin eşi, çocuğu ve kardeşinin yanısıra anne ve babası da bu haktan yararlanıyor artık.

14 BİN KİŞİNİN ATAMASINI YAPTIK

Anne baba için 45 yaş sonrasına da hak sağladık. Son iki yılda şehit ve gazi yakınlarından 14 bin kişinin atamasını yaptık.

MUHTAÇLIK ŞARTINI KALDIRDIK

Muhtaçlık şartını kaldırdık. Köy korucularına da bakım desteği getirdik. Hak malülü kapsamındakiler ile tüm er ve erbaşların aylığında artık sağladık.

FAİZSİZ KONUT KREDİSİNDEN YARARLANACAKLAR

Faizsiz konut kredisinden yararlanamayan şehit ve gazi yakınlarına bu haktan faydalanmasını sağladık. Şehit anne ve babalarına ücretsiz seyahat hakkı sağladık. Bir tek şehit ve gazi yakınımızın en ufak bir endişenin gölgesi düşmesin. Size bir lütufta bulunmuyoruz, hak ettiğinizi tespit ediyoruz. Onlar bize bu güzel vatanımızı emanet etti, onun kıymeti ölçülemez. Aynı şekilde sizler bizim en kıymetlimizsiniz."

HABERE YORUM KAT