1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Demirtaş: "FETÖ/PDY ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz"

Demirtaş: "FETÖ/PDY ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz"

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış FETÖ/PDY mensubu bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin...

Demirtaş: "FETÖ/PDY ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz"

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış FETÖ/PDY mensubu bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından, örgüte mensup kişilerin yakalanıp, adalete teslim edilmesi amacıyla yürütülen çalışmaların kararlılıkla sürdürüldüğünü söyledi.

Vali Demirtaş, 15 Temmuz Milli İrade Demokrasi Derneği Adana İl Temsilcisi Mahmut Türkkan ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde, milletin 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında bir kez daha kahramanlık destanı yazdığını ifade etti. Demirtaş, "Milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde yuvalanmış hain paralel çeteye mensup vatan ve millet düşmanlarının gerçekleştirmek istediği darbe girişimini, hep birlikte bertaraf ettik. Bu hain darbe girişimi; demokrasiye, özgürlüğe ve anayasal düzene vurulmak istenen bir engeldi. Asil milletimiz, Adana'da, Ankara'da, İstanbul'da, yurdumuzun dört bir köşesinde darbe girişimine karşı koydu. Adana Valiliği olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış FETÖ/PDY mensubu bir grup tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun çeşitli katmanlarında, söz konusu çeteye mensup olanların yakalanıp, adalete teslim edilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir" dedi.

15 Temmuz Milli İrade Demokrasi Derneği İl Temsilcisi Mahmut Türkkan ise amaç ve hedeflerinin, milli birlik ve beraberlik konularında farkındalık oluşturmak, demokrasi şehitlerinin emanetine sahip çıkmak ve anılarını gelecek nesillere taşımak, vatanın bölünmez bütünlüğünün ve milletin iradesinin, darbelerle harcanmayacak kadar değerli unsurlar olduğu düşüncesini yaymak, demokrasi kültürüne sahip çıkmak ve 15 Temmuz darbe girişimine benzer darbelerin tekrar yaşanmaması için sivil inisiyatif alarak, toplumsal bir bilinç oluşturmak olduğunu ifade etti.

Demirtaş: "FETÖ/PDY ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz"

Demirtaş: "FETÖ/PDY ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyoruz"

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT