1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Demokrasi Nöbetlerindeki Paralelci Hainler
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Demokrasi Nöbetlerindeki Paralelci Hainler

FETÖ –PDY, terör örgütü devletin bir çok kurumuyla beraber Türk silahlı kuvvetlerinin içinde de sızarak, terörist bir kalkışmayla  15 temmuz gecesi darbe yapmaya kalktılar.   Hem de bunu kanlı şekilde yaptılar. Vatandaşın vergileriyle  alınan silahları vatandaşlara  çevirdiler.  Kimilerini  şehit ettiler,  kimilerini de yaralayarak gazi yaptılar.  Acımasızca tanklarla milletin üzerlerinden geçtiler. Uçaklarla devletin en önemli kurumlarını bombaladılar, ulus savaşlarında bile düşman devletlerin bombalamadığı Türkiye Büyük Millet meclisini bombaladılar.  Ama başaramadılar, hevesleri kursaklarında kaldı.  Çünkü hesapların üstünde olan Allah’ında bir hesabı vardı, o gece bir çok mucizeler bir araya gelmiş,  içerideki vatan hainleri ile dış işbirlikçi düşmanları yenilgiye uğradılar.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla halk meydanlara akın ederek  darbeye kahramanca direndiler.Türk halkı dünyaya örnek  olacak bu direnişi ile hem darbeyi önlenmiş, hem  ülkesine, hem de demokrasiye sahip çıkmış oldular. 

 Şükürler olsun ki  ülkemiz  15 Temmuz akşamı yaşanan bu alçakça darbe girişimi başarısız sonuçlanmış,  ülkemiz adeta uçurumun kenarından dönmüştü.

Ama tehlike geçmemişti ki, yine halkımız Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  çağrısıyla ikinci bir darbe girişimine karşı meydanları terk etmemiş, ülkenin her yerinde sabahlara kadar meydanlarda demokrasi nöbetleri tutmaya başlandı.

İşte bu demokrasi nöbetleri esnasın da  birçok iki yüzlü insanları gördük.  Bu insanlar ki, 17 - 25 Aralık operasyonun bir kumpas olmasına rağmen,  bu terör örgütüyle bağlarını kesmediler, adeta meydan okurcasına  FETÖ-PDY örgütünün toplantılarına katıldılar. Terör örgütüne  himmet paraları topladılar. Çocuklarını o okullardan almadılar, Bu iki yüzlüler  sosyal medya hesaplarından, bu ülkenin cumhurbaşkanından tutunda kendilerinden olmayan herkese korkusuzca küfür ettiler.  Hatta darbeden birkaç gün önce çevrelerine “birkaç gün sonra çok iyi şeyler olacak kim haklı kim haksız görecekler” diyorlardı. Anlaşılıyor ki bu iki yüzlü alçaklar darbeden haberdardılar ve başarılı olacaklarından çok emindiler. 

 Ama olmadı, hevesleri kursaklarında kaldı. Baktılar olmadı şimdi taktik değiştirdiler İki yüzlü oldular, demokrasi mitinglerine boy gösterdiler resimler çekip sosyal paylaşım sitelerinde yayınladılar veya sosyal medya hesaplarından daha önce o küfürler, hakaretler kaldırılıp demokrasi yanlısı darbe karşıtı hatta hiç sevmedikleri küfür ettikleri insanlara övgüler dolu paylaşımlar yapmaya başladılar. Anlayacağınız bu iki yüzlüler kendilerini saklamaya gizlemeye çalışıyorlar,  bir nevide kendilerini temizlemeye çalışıyorlar.  Bari biraz utanında o küfür ettiğiniz, hakaret ettiğiniz, düşman gördüğünüz insanların arasına girmeyin. O sosyal medya üzerinden küfür ettiğiniz hakaret ettiğiniz insanlarla bir arada olmayın. Kast etmeye çalıştığınız demokrasi  nöbetlerinde boy göstermeyin, hiç olmasa o tertemiz insanların arasına girip de onları da kirletmeyin.

Demokrasi mitinglerinde boy gösteren demokrasi düşmanları ve iki yüzlüler sakın kendinizide kandırmayın, sanmayın ki bu halk sizi tanımıyor, emin olun çok iyi tanıyor farkındaysanız size bunu bakışlarıyla da hissettiriyorlar.

Ve bu hususta  bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ak Parti, teşkilat ve belediyelerdeki FETÖ-PDY, terör örgütü üyesi ve ilişkisi olan kişileri  temizlemek için, teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Hayatı Yazıcı, imzasıyla bir yazı gönderildi. Yazıda FETÖ-PDY, terör örgütüyle ilişkisi olan kişilerin en kısa zamanda tespit edilip görevlerinden  uzaklaştırılması isteniyor. Hatırlayın böyle bir operasyonun olacağını çok kısa süre önceki “HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK “başlıklı köşe yazımda kaleme almıştım .İşte o an geldi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
2 Yorum