1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demokrasi şehidi Ramazan Sarıkaya'ya son görev

Demokrasi şehidi Ramazan Sarıkaya'ya son görev

FETÖ'nün darbe girişiminde Saraçhane'de yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ramazan Sarıkaya, son yolculuğuna uğurlandı.

Demokrasi şehidi Ramazan Sarıkaya'ya son görev

Ramazan Sarıkaya"nın Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze töreninin düzenlendiği Fatih Camisi"ne getirildi. Tabutun üzerine, Kelime-i Tevhid yazılı örtü ile "241. şehit Ramazan Sarıkaya" yazısı konuldu.

Cenaze töreninde taziyeleri, Ramazan Sarıkaya"nın babası İbrahim, annesi Emine, eşi Zeynep, oğlu Talha, kardeşleri Hüseyin, Recep, Muhammet ve Şaban Sarıkaya kabul etti.

Sarıkaya"nın tabutu, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından tekbir eşliğinde cenaze aracına konuldu. Ramazan Sarıkaya"nın cenazesi, daha sonra götürüldüğü Edirnekapı Şehitiği"nde toprağa verildi.

ŞEHİDİN OĞLU: İNŞALLAH BİZ DE O MERTEBEYE ULAŞIRIZ

Talha Sarıkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının şehit olmasından dolayı gururlu olduğunu söyledi. Bunun manasını, kendilerinin idrak etmesinin zor olduğunu dile getiren Sarıkaya, "İnşallah biz de o mertebeye ulaşırız. İnşallah ölümümüz o şekilde olur. Ben hiç üzülmüyorum, mutluyum. Vefat etmek için en güzel yolu buldu." dedi.

"KALP KRİZİ SONUCU VEFAT ETTİ"

Sarıkaya, babasının olay günü Saraçhane"ye gittiğini anlatarak, "Bir asker tarafından vurulmuş. Vücuduna 2 kurşun gelmiş. Birisi kalın bağırsağına diğeri de kasıklarına isabet etmiş. Oradaki bir yardımsever tarafından hemen hastaneye kaldırılmış. Orada ameliyata almışlar. Ameliyatı başarılı olmuştu. Bilinci de yerindeydi bir hafta kadar. Yanına gidiyorduk. Sonra yoğun bakıma aldılar tekrar. Bir aydır yoğun bakımdaydı. Çoklu organ yetmezliği başladı. Sonra da kalp krizi sonucu vefat etti." diye konuştu.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT