1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Demokrasi şehitleri için turnuva düzenlenecek

Demokrasi şehitleri için turnuva düzenlenecek

Eyyübiye Belediyesi ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına düzenlenecek olan futbol turnuvasının...

Demokrasi şehitleri için turnuva düzenlenecek

Eyyübiye Belediyesi ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına düzenlenecek olan futbol turnuvasının protokolü imzalandı.

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü anlamlı bir etkinliğe imza attı. 15 Temmuz'da Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişimine karşı canlarını feda eden şehitlerin anısına futbol turnuvası düzenleniyor. Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında organize edilen turnuva öncesi protokol imzalandı. Eyyübiye Belediyesi'nde gerçekleşen protokol imza törenine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir katıldı.

İlçe sınırları içinde bulunan okullarda görev yapan öğretmenler ağırlıklı olmak üzere, il genelinde de katılmak isteyenlerin yer alacağı turnuva öncesi konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Amacımız burada farkındalık oluşturup 15 Temmuz sürecini ve yaşananları asla unutturmamak. Bunun için de gerek sosyal projeler gerekse de başka çalışmalarla 15 Temmuz demokrasi şehitlerini unutturmamak" dedi.

Turnuvaya 60 takımın katılacağını ifade eden Ekinci, "Eyyübiye İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzaladık. Biliyorsunuz 15 Temmuz gibi bir süreç yaşandı. 15 Temmuz'u hiç unutmayacağız, unutturmayacağız. Unutturmamak adına da bir sportif faaliyete girişiyoruz. 60 takımın katılacağı halı saha futbol turnuvası düzenliyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber düzenlediğimiz bu etkinlikte amaç 15 Temmuz demokrasi şehitlerini anmak. Bundan hedef şampiyon olmaktan ziyade bu faaliyetler kapsamında 15 Temmuz'u bir şekilde tekrar hatırlatmak, hatırlatırken de tabi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize bir farkındalık oluşturmaktır. Katılan tüm takımlara başarılar diliyorum. Burada kim şampiyon olur ise olsun kazanan tabi ki milli irade olsun" diye konuştu.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise, "Eyyübiye Belediyesi ile 15 Temmuz şehitleri adına öğretmenler arası bir futbol turnuvasının protokolünü imzaladık. Amacımız 15 Temmuz'u unutturmamak. Bu turnuvanın sonunda bir farkındalık oluşturmak hem de turnuva sonunda da Şehit ve gazi çocuklarımıza bazı hediyeler vererek onların duygularına ortak olmak istiyoruz. Bu konuda bize her zaman olduğu gibi destek olan Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci'nin şahsında kendisine ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha güzel işlere imza atacağımızı ümit ediyorum" şeklinde konuştu.

Demokrasi şehitleri için turnuva düzenlenecek

Demokrasi şehitleri için turnuva düzenlenecek

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT