1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Deniz Aktaş'ın katiline indirimsiz müebbet

Deniz Aktaş'ın katiline indirimsiz müebbet

Antalya'da 1 buçuk yıldır devam eden Deniz Aktaş davasında indirimsiz müebbet kararı çıktı.

Deniz Aktaş'ın katiline indirimsiz müebbet

Antalya"da 4 Mart 2015 tarihinde sevgilisi tarafından tabancayla vurularak öldürülen Deniz Aktaş"ın 1 yılı aşkın süredir devam eden mahkemesinin karar duruşması Antalya Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık Lokman Barış Ç. ve avukatları ile Deniz Aktaş"ın annesi Figen Yetişkin ve çok sayıda kadın avukat katılımıyla gerçekleşti.

TAKIM ELBİSE VE KRAVATLA KATILDI

Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis talebiyle açılan davanın sanığı Lokman Barış Ç.’nin duruşmaya siyah takım elbise ve kravatla katıldığı görüldü. Hakim Yücel Dağdelen’in başkanlık ettiği mahkemede sanığın avukatları Necip Bağırsakçı ile Turan Yaşin savunurken Deniz Aktaş’ın annesi Figen Yetişkin’i ise kadın avukatlar Devrim Karadeniz Peker, İpek Bozkurt ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatı Şule Uçar savundu.

Avukat Devrim Karadeniz Peker, sanığın cinayeti planlayarak ve tasarlayarak işlemiş olduğuna dikkat çekerek, "Mütalaaya aynen katılıyoruz. Sanığın planlayarak ve tasarlayarak suçu işlediğini düşünüyoruz. Kendisinin şiddete yatkın bir insan olduğunu düşünüyoruz. Deniz Aktaş’la yaşadığı aynı dönemde Dilek Güngör isimli bir kadına karşı da cebir ve tehdit uygulayarak cezalandırılmıştır" dedi.

Avukat İpek Bozkurt da "Bu olay klasik adli bir vaka değildir. İndirimsiz olarak verilecek karar ile adalet ve vicdan duygumuzun onarılmasını talep ediyoruz" dedi.

"KATİL DEĞİL PİŞMANIM"

Sanık Lokman Barış Ç. ise katil olmadığını söyledi. Pişman olduğunu belirten Sanık Ç., "Beraberliğimizde hiçbir sorunumuz olmadı. Planlayarak tasarlayarak ve düşünerek aklımın ucundan bile böle bir olay geçmedi. Ben hayatımda silah görmedim. Kavga çıktığı zaman bana ayağıyla dürterek kalkıp kendisine kahvaltı hazırlamamı istedi. Aramızda tartışma çıkınca o anda olan bir şeydi. Ben katil değilim. Pişmanım ve üzgünüm" dedi.

Sanık Avukatı Necip Bağırsakçı ise ilginç bir savunma yaptı. Sanık Lokman Barış Ç’nin olayı Deniz Aktaş’ın erkekliğine yönelik sözleri nedeniyle işlediğini belirten Bağırsakçı, "Mağdurenin kendisine ve erkekliğine yönelik sözleri nedeniyle haksız tahrik altında işlenmiştir. Mağdurenin kendi el yazısı ile yazdığı mektupta sanıkla sürekli kavga ettikleri ve sonra tekrar barıştıkları anlaşılmıştır. Sanıkla mağdure Edirne ve Rize’de defalarca tatile gitmiştir. Sanığın öldürmek gibi bir niyeti olsaydı. Edirne’de ırmağa atardı ‘Boğuldu’ derdi, ya da Rize’de dağda kaleden atar ‘Düştü’ derdi" dedi.

İNDİRİMSİZ MÜEBBET

Mahkeme, duruşmanın ardından Lokman Barış Ç’yi kasten adam öldürmek suçundan indirimsiz müebbet hapis cezasına, suçu silahla işlemiş olduğu için 6136 sayılı yasaya muhalefetten 2 yıl 6 ay hapis ve 80 gün adli para cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT