1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Deniz Aydemir Olağan Kongre'de Aday Olmayacağını Açıkladı

Deniz Aydemir Olağan Kongre'de Aday Olmayacağını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin parti emekçilerinden Deniz Aydemir Pendik Olağan kongresinde aday olmayacağını yazılı açıklamasında belirtti.

Deniz Aydemir Olağan Kongre'de Aday Olmayacağını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin parti emekçilerinden Deniz Aydemir Pendik Olağan kongresinde aday olmayacağını yazılı açıklamasında belirtti. Geçtiğimiz 2014 senesinin Kasım ayında olağanüstü kongresinde aday adaylığını açıklayan ve seçime giden Deniz Aydemir, Kemal Ercan, Abidin Ekren ile demokratik bir şekilde yarışmış Olağanüstü kongrede delegelerden sadece 47 oyunu almıştı.- Haber : Yusuf SARAY

İşte Aydemir'in Yazılı açıklaması:

"Değerli partili arkadaşlarım, yakın zamanda parti yetkili organlarının almış olduğu karar doğrultusunda kongre takvimi başlayacaktır. Kongrelerin ilk ve en önemli ayağı olan “mahalle delege”si seçimine yönelik bazı düşünce, tesbit, endişe ve önerilerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Aslında bunun yerinin “medya ya da sosyal medya olmadığını” örgüt toplantılarında bunların dile getirilmesi gerektiğini biliyorum ama özel nedenlerden dolayı yapılan son örgüt toplantısına katılma şansım olmadı. Ayrıca örgüt toplantılarına katılımın yetersizliği ve sosyal medyanın iletişim gücü de, örgütün büyük bir kısmına bu tesbit ve önerilerin ulaşması açısından bu yöntemi tercih etmemde etkili olmuştur.
Değerli partili arkadaşlarım, yoldaşlarım…
Birlikte omuz omuza mücadele ettiğimiz 20 yıla yakın süreçte, parti içindeki özellikle Pendik İlçesi özelinde uygulanan siyaset anlayışın, bizi her seçimde daha da geriye götürdüğü hepimizin malumudur. 7 Haziran seçimleri ise artık dip noktası diyebileceğimiz bir başarısızlık tablosudur. Bu cümlemden mevut ilçe başkanı ve yönetimini başarısızlıkla suçladığım sonucu çıkarılmasın. Zira, bu başarısız tablo ben dâhil bütün örgütün el birliği ile oluşturduğu bir tablodur. Mevcut yönetim, ilçede yıllarda yürüyen sakat siyasi anlayış zincirinin yalnızca son halkasıdır.
İlçede yıllardır süre gelen siyasi alışkanlıkların partiyi geriye götürmesi bir yana, ilçe de siyaset yapan ve kendine göre hedefleri olan siyasi erkleri de hüsrana uğrattığı aşikârdır. Son ön seçimde ortaya çıkan tablo, kendine daha büyük hedefler seçmiş olan partililerimizce iyi okunmalı, realist analizler yapılmalı, sürdüre geldikleri siyaset anlayışlarını yeni bir anlayışa terk etme yönünde irade ortaya koymalıdırlar.
Parti üyeleri, bu ülkenin kurucu iradesi olan Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmanın kendilerine yüklemiş olduğu sorumluluk bilinciyle hareket etmeli, parti de kendi adlarına karar vermeye yetkili kılacakları delegeleri seçerken, şu kriterleri asgari ölçü olarak göz önünde bulundurmalıdırlar.
1.-Delege olacak kişinin, partiyi temsil edecek kadar parti kültürü, siyasi donanımı ve birikimi olmasına.
2.-Delege olacak parti üyesinin, parti çalışmalarına aktif olarak katılım sağlayan, parti emekçilerinden olmasına.
Partide uzun yıllar siyaset yapan ve geniş akraba nüfusunu partiye kendi adına taşıyıp, mahallelerde delege yapısını kontrol etme alışkanlığı edinmiş olan, parti içi seçimlerde söz sahibi olmayı siyaset sanmaktan vazgeçip, partinin hedefine varmasını için yapılması gereken ne varsa onu yapmayı ilke edinmelidirler.
Mahallelerde, sokaklarda, apartmanlarda bu partinin kılcal damarlarını oluşturan partimin emektar yoldaşları, sizlerden ricam, delege seçimlerine mutlaka katılım sağlamanız ve partiye fayda getireceğine inandığınız partilileri delege seçmenizdir. Tercih yaparken, bölgecilik, memleketçilik, mezhepçilik gibi içinde bulunduğumuz çağın çok gerisinde kalmış angajmanlarınızdan sıyrılacağınızı, parti içi kısır ekip çatışmalarına alet olmayacağınızı biliyor ve inanıyorum.
Bu yazının son sözü olarak şunu ifade etmek isterim ki! Partide yeni ve daha çağdaş, daha demokratik bir anlayışla siyaset yapma yönünde emek veren yoldaşlarımın her zaman yanında yer alacağım, Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerine bağlı, devrimci demokrat antiemperyalist siyasetin, her zaman neferi olacağım. Bu ilkeler dışında partiyi eski alışkanlıkları ile geriye götürmeye çalışan kim olursa, karşısında büyük kararlılığımla durmaya devam edeceğim, kendilerini her platformda teşhir ve tahkir etmeye devam edeceğim.
Bu vesile ile tüm yoldaşlarımı tüm devrimci duygularımla selamlıyor, kongre sürecinde herhangi bir makama adaylık talebim olmadığını ve olmayacağını da beyan etmek istiyorum.

SAYGILARIMLA …..
SMMM Deniz AYDEMİR"

DENİZ AYDEMİR KİMDİR:

1977 Ardahan Hanak doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Serbest muhasebeci ve mali müşavir. Şeyhli Mahallesi’nde oturuyor. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapıyor. Evli ve bir çocuk babası.

HABERE YORUM KAT