1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Deniz Satar kimdir? Neden istifa etti? Kaç yaşında? Nereli?

Deniz Satar kimdir? Neden istifa etti? Kaç yaşında? Nereli?

TRT Spor ekranlarının sevilen sunucusu Deniz Satar görevinden istifa ettiğini açıkladı. Peki Deniz Satar kimdir? Neden istifa etti? Kaç yaşında? Nereli? detaylar haberimizde...

Deniz Satar kimdir? Neden istifa etti? Kaç yaşında? Nereli?

Deniz Satar, geçtiğimiz hafta oynanan Medipol Başakşehir - Galatasaray maçı sırasında yaptığı paylaşımla espri konusu haline gelmişti. Paylaşımın ardından istifasını açıklayan Deniz Satar kimdir? Nereli? Kaç yaşında? sorularının cevapları haberimizde...

x1080.jpg

DENİZ SATAR KİMDİR?

Satar, 1987 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı ve ardından Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu.

altinordu-0-0-bursaspor-e6a2c-002.jpg

ÖĞRENCİLİK YILLARINDA EKRANA GELMEYE BAŞLADI

Liseden mezun olduktan sonra İzmir'deki Kordon Tv'de canlı müzik programı sundu. Konya'da okuduğu yıllarda Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin uygulama birimi olan ve aynı zamanda yerel yayın yapan Üntv'de canlı haber programı hazırlayıp sundu. Konya'nın ulusal televizyon kanalı Kontv spor servisinde staj yaptığı dönemde Konya Tenis ve Dağcılık kulübünün spor dergisi Konkort'ta köşe yazarlığı yaptı. 2008 yılındaki staj dönem, Tv8 haber merkezi, Digitürk içerik/ kreatif gibi departmanlarla devam etti. 2010 yılında TRT Müzik kanalında 'Şenlik Ateşi' adında festival gezi programı ile ekrana geldi. Mezun olacağı yıl yurtdışında 6 aylık dil eğitimi aldı.

Mezun olduktan sonra Deniz Satar, 2012 yılında TRT spor kanalında hafta içi her sabah yayınlanan "İlk Baskı" adlı programı sundu. 2013 yılından itibaren Fanatik Gazetesi'nde editör ve Web Tv spikeri olarak görev yaptı. Hafta sonları TRT Spor ekranlarında yayınlanan 'Spor Keyfi'ni sundu.

12104761-728xauto.jpg

HABERE YORUM KAT