1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Denizli Büyükşehir’den kadınlara destek

Denizli Büyükşehir’den kadınlara destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi, ev ekonomisine katkı sağlamaya çalışan dar gelirli kadınlara katkı sağlamak amacıyla 200 kadına 200 bin TL destek...

Denizli Büyükşehir’den kadınlara destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi, ev ekonomisine katkı sağlamaya çalışan dar gelirli kadınlara katkı sağlamak amacıyla 200 kadına 200 bin TL destek verilmesine karar verdi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı 2. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminin 42'inci maddesinde yer alan, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile ortaklaşa yürütülen hizmet projesi çerçevesinde dar gelirli kadınların kendilerine gelir getirici faaliyette bulunmalarını sağlamak amacıyla, 200 kadına toplam 200 bin lira sermaye verilmesi karara bağlandı. Bugüne kadar ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen binlerce kadının Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi'nden faydalandığı ifade edilirken, başlangıçta bin TL'lik kredi kullanan kadınların istediklerinde 2 bin TL, 4 bin TL gibi katlanarak giden miktarlarda 10 bin TL'ye kadar kredi kullanabildiği açıklandı.

Başkan Zolan, küçük sermayeler ile başlayan projenin tulumbaya su koyma modeli olduğunu ifade etti. Başkan Zolan, "İşini büyüten kadınlarımıza 10 bin TL'ye kadar varan destekler veriyoruz. Burada güzel bir işe başladık ve büyüyerek devam ediyor. Bütçemizden destek veriyoruz çünkü kadınların ayakları üzerinde durması çok önemli. Ev ekonomisine katkı sağlamaları hem onlara özgüven veriyor hem de üreterek mutlu olmalarını sağlıyor. Biz onlara sadece kendi işyerlerini kurabilmeleri anlamında bir başlangıç sağlıyoruz. Bunu inşallah gücümüz yettiğince sürdürmeye çalışacağız" dedi.

Denizli Büyükşehir’den kadınlara destek

Denizli Büyükşehir’den kadınlara destek

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT