1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Derbent Deresi artık taşmayacak

Derbent Deresi artık taşmayacak

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu'nun Derbent Mahallesinde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmasıyla mahallede yaşayan vatandaşların taşkın derdine...

Derbent Deresi artık taşmayacak

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu'nun Derbent Mahallesinde gerçekleştirdiği dere temizlik çalışmasıyla mahallede yaşayan vatandaşların taşkın derdine son verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarıyla taşkınlar için önlem almaya devam ediyor. MASKİ, Turgutlu ilçesine bağlı Derbent Mahallesinde yağışlı havalarda yaşanan taşkın sıkıntısını da ortadan kaldırmak için harekete geçti. MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucunda mahalle içerisinden geçen derede 450 metrelik temizlik işlemi gerçekleştirildi. Ayrıca ekipler, deredeki toprak sette meydana gelen çökme nedeniyle, dere yatağından çıkarılan malzemeyle yeni bir set çalışması yaparak suyun daha kontrollü ve sağlıklı şekilde akışını sağladılar. Yapılan çalışma sayesinde su baskını sorunlarından kurtulan Derbent mahalle sakinleri, temizlik taleplerine hızla cevap verilerek çalışmalar noktalandığı için MASKİ Genel Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

Derbent Deresi artık taşmayacak

Derbent Deresi artık taşmayacak

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT