1. HABERLER
  2. DÜNYA
  3. Dev şirkete koronavirüs şoku: 20 bin çalışanın testi pozitif!

Dev şirkete koronavirüs şoku: 20 bin çalışanın testi pozitif!

Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon, 20 bine yakın çalışanı koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bir e-ticaret sitesi olan şirket, Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısını ise paylaşmadı.

Dev şirkete koronavirüs şoku: 20 bin çalışanın testi pozitif!

İnternet üzerinden satış yapan ABD'li teknoloji firması Amazon'da salgının başladığı mart ayından bu yana, 20 bine yakın çalışanın Kovid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. Kovid-19 vaka sayıları, şirketin kurumsal internet sayfasında ilk kez yayımlandı.

KORONAVİRÜS DEV ŞİRKETİ DE VURDU

Şirketin kurumsal internet sayfasında, koronavirüs ile ilgili ilk defa vaka rakamları açıklanırken, mart başından bu yana toplam 19 bin 816 çalışanın, Kovid-19 virüsüne yakalandığı bilgisi paylaşıldı.

ABD genelinde 1,3 milyondan fazla işçi çalıştıran Amazon'un açıklamasında, çalışanlarının virüse yakalanma oranının, ülkedeki genel nüfus oranına kıyasla yüzde 42 daha düşük olduğu kaydedildi.

CAN KAYBI AÇIKLANMADI

Açıklamada, Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı paylaşılmazken, bugüne kadar en az 10 çalışanın hayatını kaybettiği Amerikan basınında yer almıştı.

Dev şirkete koronavirüs şoku: 20 bin çalışanın testi pozitif!

PROTESTO EDEN İŞÇİLER KOVULDU

Amazon, salgın döneminde, depo çalışanlarının güvenliği için Kovid-19'a karşı yeterince önlem almadığı konusunda zaman zaman eleştiri almış, bazı eyaletlerdeki işletmelerinde çalışanları tarafından protesto edilmiş, eyleme katılan çalışanların çoğu işten çıkarılmıştı.

ABD'de mart ayından itibaren ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs salgını döneminde ekonomi durma noktasına gelirken, talep patlaması yaşayan Amazon, aynı dönemde 100 binden fazla yeni işçiyi kadrosuna dahil etmişti.

Dev şirkete koronavirüs şoku: 20 bin çalışanın testi pozitif!

Bölge Gündem Editör Ekibi
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT