1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020

Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020

Koronavirüs ile mücadele için oluşturulan ''Biz Bize Yeteriz Türkiye'm'' Milli Dayanışma Kampanyası çerçevesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 5 aylık maaşını bağışladığı haberi geldi. Bu açıklamadan sonra maaşı merak edenler Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020 sorusuyla araştırmaya başladı. İşte tüm detaylar...

Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak Milli Dayanışma Kampanyası'na 5 maaşımla katılıyorum." ifadelerinden sonra Bahçeli'nin maaşını merak eden vatandaşlar Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020 başlığı ile MHP Genel Başkanı'nın maaşını araştırmaya başladı. Biz de tüm ayrıntılarıyla araştırdığımız bu maaş konusunu derleyip haberimizde yer verdik. İşte Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020 sorusuyla ilgili tüm detaylar... 

DEVLET BAHÇELİ MAAŞI NE KADAR 2020

24. Dönem Osmaniye Milletvekili olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aylık 25 bin TL maaş alıyor.

5 aylık maaşını Milli Dayaınışma kampanyasına hibe eden Bahçeli, toplam 125 bin TL bağışta bulunacak.

Bahçeli'nin Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle;

İçinden geçtiğimiz zor günleri dayanışma duygularını teşvik ederek, yardımlaşma hissiyatını harekete geçirerek aşacağımıza yürekten inanıyorum. Birbirimize el uzatırsak, zorda kalanlara destek verirsek hem insani hem de İslami sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz.

Bugün akşam Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını dikkatle takip ettim. “BİZ BİZE YETERİZ” diyerek başlattığı “MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI” hakikaten takdir ve tebrike layıktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza gönülden teşekkür ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI’na beş (5) maaşımla katılıyorum. İnşallah bu günleri atlatacağız, inanç birliği yaparak, ortak akıl ve irade paydasında buluşarak huzurlu ve güvenli yarınlara beraberce ulaşacağız.

Ben sen yok, biz varız. Çetin şartları omuz omuza birlikte göğüsleyeceğiz. Nitekim biz Türkiye’yiz. Biz Türk milletiyiz. Birlikte çok daha güçlüyüz. KOVİD-19’a asla teslim olmayacağız.

Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020

CUMHURBAŞKANI AYLIK MAAŞI NE KADAR 2020

ürkiye Büyük Millet Meclisi'ne sevk edilen 2020 yılına ait Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi'ne göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aylık maaşı 2020 yılı için 81 bin 250 lira olmuştu.

Buna göre Erdoğan, kampanyaya 7 aylık maaşını yani 568 bin 750 TL bağışlayacak.

BAKANLAR NE KADAR BAĞIŞ YAPTI?

Kampanyaya destek veren bakanların ise aylık maaşları net 25 bin TL düzeyinde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği bilgiye göre kimi üçer kimi altışar maaş ve kimi de daha yüksek tutarlar olmak üzere bakanlar kampanyaya toplamda 5 milyon 200 bin liralık bir bağışta bulundu.

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI SMS İLE BAĞIŞ NASIL YAPILIR?

Milli Dayanışma Kampanyası'na bağış yapmak için Korona yazıp 8119'a kısa mesaj atabilirsiniz. Bu sayede 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

BAĞIŞ HESAP NUMARALARI

Devlet Bahçeli maaşı ne kadar 2020

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT