1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Devlet Bahçeli'den HDP'li belediyelere kayyum atamasına tam destek!

Devlet Bahçeli'den HDP'li belediyelere kayyum atamasına tam destek!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Mardin ve Van'ın HDP'li belediye başkanlarının görevden alınmaları kararı sonrasında "Hükumete ve İçişleri Bakanı Soylu'ya desteğimiz tamdır" açıklaması yaptı.

Devlet Bahçeli'den HDP'li belediyelere kayyum atamasına tam destek!

MHP Lideri DEvlet Bahçeli, görevden alınan HDP'li belediye başkanları sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu arayarak tebrik etti. Bahçeli, Soylu'ya yaptığı açıklamada; "Hükumete ve İçişleri Bakanı Soylu'ya desteğimiz tamdır" dedi.

DEVLET BAHÇELİ'DEN SÜLEYMAN SOYLU'YA TEBRİK MESAJI

Soylu'yu tebrik eden Bahçeli, "Diyarbakır, Mardin ve Van'ın belediye başkanlarının görevden alınmaları önemli bir operasyon. Hükümete ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya desteğimiz tamdır" ifadesini kullandı.

NE OLDU?

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, haklarında terör suçlarından soruşturma bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarının yerine yeni görevlendirme yapıldı.

Anayasanın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 45 ve 46'nci maddelerini hatırlatan Bakanlık, Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu atadı.

İçişleri Bakanlığı, görevden uzaklaştırdığı Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün yerine Mardin Valisi Mustafa Yaman'ı atadı.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ı da görev alan Bakanlık, yerine Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'i görevlendirdi.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum