1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Didim Berlin Fuarında yerini aldı

Didim Berlin Fuarında yerini aldı

Didim bu yıl 51. kez kapılarını açan ve turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Almanya'nın başkenti Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin Fuarına...

Didim Berlin Fuarında yerini aldı

Didim bu yıl 51. kez kapılarını açan ve turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Almanya'nın başkenti Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin Fuarına katıldı.

Turizm sektörünün önemli fuarlarından ITB Berlin Fuarı kapılarını 51.kez ziyaretçilerine açtı. Fuara Didim'den Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği adına Başkan Sevinç Karataş ve Derneği Birlik danışmanı Tayyar Cengiz, Didim Turizm Başkanı Ercüment Alkaner, DVR Almanya Yurtdışı Komisyon Üyesi Hikmet Atilla, TURSAB Didim BYK Genel Sekreteri Sevim Atilla, Aurum Oteller Müdürü Sadun Alp, CTS tour sahibi Deniz Aktaş, Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şentürk katıldı.

Berlin'de 8 Mart'ta başlayan ve 12 Mart'a kadar sürecek fuar 5 kıta ve 187 ülkeden 1.000 dolayında üst düzey nitelikli alıcıyı, 10 bin dolayında katılımcı, 26 bin dolayında kongre ziyaretçisini buluşturacak. Türkiye, bu sene fuarda 3 bin 79 metrekarelik alanda 121 stantla tanıtılıyor. "Komşunu al ge"" kampanyası, fuarda önemli bir yer tutuyor.

"TALES BULUŞMASINA BAKANLIKTAN YİNE DESTEK GELDİ"

Fuarda Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Didim standına ziyaretlerde bulundu. "komşunu da al gel" kampanyasına destek isteyen Avcı, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş'ın Tales Buluşmasına Bakanlık Nezdinde destek istemesinin ardından 2016 yılında desteklediklerini ve çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek 2017 yılında da desteklerinin artacak devam edeceğini söyledi.

"BAKAN AVCI DİDİM ROZETİYLE GEZDİ"

Didim'in Fahri hemşehrisi Hüseyin Baraner, German Premium Travel Agent (GPA)'nın üst düzey yöneticileri ile Didim standına geldi. VegFest, Tales Buluşması gibi festivalleri anlatan Baraner tüm acentaların dikkatini bu etkinliklere çekti. Fuarda farklı dillerde CD, broşür, gibi tanıtım materyallerinin yanı sıra, kalem, çanta, magnet, rozet gibi promosyon ürünleri dağıtıldı. Bakan Nabi Avcı da bir süre fuar alanında "We Love Didim" rozetiyle dolaştı.

Didim Berlin Fuarında yerini aldı

Didim Berlin Fuarında yerini aldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT