Murat Türkyılmaz

Murat Türkyılmaz

Avukat Arabulucu
Yazarın Tüm Yazıları >

Diktatör Kim!

Demokrasi havariliği yapıp sonra milletin oylarıyla iktidara gelenleri, sırf işine gelmedikleri için darağacında asan, zindanlara gönderen KİM?

Özgürlük naraları atıp sonra da fikir ve düşünce adamlarını cezalandıran, faili meçhullerle ortadan kaldıran, gazetelerini kapatan, kitaplarını yasaklayan KİM?

Siyasi partiler için baraj kalkmalı, çok partili hayat işletilmeli dedikten sonra parti kapatmaları için Anayasa Mahkemesinden medet uman, ülkeyi siyasi parti mezarlığına dönüştüren KİM?

Davulla zurnayla evladını askere yollayan Anadolu annelerine oğlunuz artık Peygamber ocağında deyip sonra aynı anneyi sırf başörtülü olduğu için oğlunun yemin törenine sokmayan KİM?

Muhafazakârlar şiirden anlamaz deyip dalga geçen ama sonra şiir okudu diye siyasetçilere muhtarlığı bile çok gören, manşetleriyle düğün dernek eden KİM?

Din ve vicdan özgürlüğünden dem vurup sırf başörtüsünden ötürü üniversitelere alınmayan öğrenciler için kılını bile kıpırdatmayan, kızlar okula kampanyalarıyla kadın haklarını savunan ama başörtülü olunca bir anda feminist karakterini unutanlar KİM?

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diye haykırıp sonra başı sıkışınca ordu göreve diye sokağa dökülen, “yine de şahlanıyor aman” türküsünü söyleyen KİM?

Halkçı olduğunu iddia edip sonra oy vermiyorlar diyerek kendi insanını göbeğini kaşıyan adam diye aşağılayan, çobanın oyuyla benimki bir olur mu hiç diyen KİM?

Şehit cenazelerinde güneş gözlüklerinin arkasında “ağlamaktan şişen gözlerini” gizleyen ama artık şehit cenazesi gelmesin diye canını dişine takıp, ucunda baldıran zehri olsa da bu işi bitireceğim diyenlere hain, bölücü diyen KİM?

Yurtta sulh cihanda sulhu ağzına pelesenk eden fakat orta doğuda, balkanlarda binlerce insan katledilirken bunlar bizi ne ilgilendirir diyen monşerler KİM?

Çevre duyarlılığı, börtü böcek ve üç beş ağaç için ortalığı yakıp yıkan, sonra her nasılsa meseleyi üçüncü köprüye üçüncü havalimanına bağlayan sivri zekâlılar KİM?

Sözde basın özgürlüğünü savunan ama basına darbelere zemin hazırlamak için tetikçilik yaptıran, toplumsal mühendisliğin taşeronluğunu yapanlar KİM?

Ekonomide adaletten dem vurup sonra sermayeyi yeşil ve diğerleri diye ayıran, siyasetçiye sermayedarların karşısında önünü ilikleten, kitleri peşkeş çeken KİM?

Tek adres parlamentodur diyen sonra milletin seçtiği vekile, milletin temsil edildiği mecliste şu kadına haddini bildirin diyerek kükreyen KİM?

Toplumu kutuplaştırmayın diyen ama gençleri sağcı-solcu diyerek darağaçlarına gönderen, üniversite olaylarını darbe sofrasına meze yapan KİM?

Yıllardır sistemden yaka silken fakat şimdi başkanlık sistemi gelecek diye parlamenter sisteme âşık olan KİM?

Şimdi tekrar soralım,

Sizce “DİKTATÖR” kim?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum