1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dilenci Değil Seyyar Banka

Dilenci Değil Seyyar Banka

Dilenci Değil Seyyar Banka

      Şaşkına dönen zabıta görevlileri, yaşlı dilenciye Kabahatler Kanunu'na göre işlem yaptı.


      Sultanbeyli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle ilçede sayıları artan dilencilere yönelik operasyon düzenledi. Ana caddeler, cami önleri ve hastane bahçeleri gibi kalabalığın yoğun olduğu bölgelerde yapılan çalışmalarda 7 kişi dilenirken suçüstü yakalandı. Zabıta Müdürlüğü'ne getirilen dilencilerin yapılan üst aramalarında yüksek miktarda para ele geçirildi.

      İlçenin en işlek Caddesi olan Fatih Bulvarı üzerinde dilenirken yakalanan 81 yaşındaki Kasım Güler isimli vatandaşın üzerinden 5 bin 90 lira nakit para ve 8 bin 749 lira ile 29 bin 395 lira olan iki ayrı hesaba ait banka hesap cüzdanları çıktı. Hastaneden aldığı reçete ve sıra numaralarını insanlara göstererek dilencilik yaptığı belirlenen yaşlı dilencinin üzerinden çıkan para zabıta ekiplerini şaşkına çevirdi. Dilencilik yaptığını kabul etmeyen yaşlı adama 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 33. Maddesi gereği işlem yapılarak nakit paralara el konulurken, 88 lira da idari para cezası kesildi.

      Yaşlı adam dilenmediğini ileri sürerek paralarının geri verilmesini istedi. Diğer altı dilenciye de Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapan zabıta ekipleri üzerlerinden çıkan toplam 3 bin lira nakit paraya da el koydu. Sultanbeyli Belediyesi zabıta yetkilileri, denetimlerin aralıksız devam edeceğini bildirilerek, dilenciliği meslek haline getiren bu kişilere karşı vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyardı.

HABERE YORUM KAT