1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diren İstanbul, yalnız değilsin! Diren İstanbul, çaresiz değilsin

Diren İstanbul, yalnız değilsin! Diren İstanbul, çaresiz değilsin

Diren İstanbul, yalnız değilsin! Diren İstanbul, çaresiz değilsin

            CHP Tuzla İlçe Teşkilatında partiye yeni katılanlar için 6 Ekim 2013 Pazar günü rozet takma töreni düzenlendi. Tuzla CHP İlçe Örgütüne 2 bine yakın kadın ve gencin CHP’ye katılım törenine katılan Gürsel Tekin, Parti binası dışında seçim otobüsü üzerinden halkı selamladı.

            Yoğun ilginin olduğu törene CHP eski MYK üyesi Mehmet Ali Özpolat, CHP İstanbul eski İl Başkanı Şinasi Öktem ile Bahri Şahin,  CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP Beyoğlu Belediye Başkan aday adayı Aylin Kotil, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Orhanlı Belediyesi eski Başkanı Cemil Ekşi ve çok sayıda partili ve belediye başkan aday adayı katıldı.

          Törene

İstanbul

’u almaya, Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmaya, Tekin adımlarla geliyoruz”, “Bekle bizi 

İstanbul

”, “

İstanbul

 sana yakışır”, “

İstanbul

 kararını verdi” 

yazılı

 döviz ve pankartları açıldı. 

Konuşmasını

 seçim otobüsünden yapan Tekin, 

Kurban Bayramı

’ndan sonra adaylığını açıklayacağına dair sinyal vererek

Kurban Bayramı

’ndan hemen sonra 

İstanbul

’un 

yeniden kurtuluşu için düğmeye basacağız. Diren 

İstanbul

, yalnız değilsin! Diren İstanbul, çaresiz değilsin” diye 

konuştu

. 

İstanbul

’un yalnız olmadığını vurgulayan Tekin, 

İstanbul

’un kurtuluşunun 90. yıldönümünün kutlandığını anımsatarak “Ve bugün çok anlamlı bir tören için buradayız. İki mutluluğu birden yaşıyoruz Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisinin, yani CHP’nin geleceğe emin adımlarla yürüyeceğinin 

işaretini bir kez de Tuzla’dan vereceğiz” dedi.

  Partiye yeni katılan üyelere rozetlerini CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin taktı

       Törenin, İstanbul  'un düşman işgalinden kurtuluş günü olan 6 Ekim'de düzenlenmesinin önemli olduğunu aktaran Tekin, Türkiye’nin gidişatından memnun olmayanların siyaset yapmak için CHP’ye katıldığını savundu.      "CHP'ye ne verebilirim?" diyenlere kapılarının açık olduğunu belirten Tekin, "CHP'yi bugüne kadar ilkeleri, ideolojisi ve Mustafa Kemal Atatürk 'ün düşünceleri var etti.  CHP'yi emektar ve cefakâr örgütü yaşatmıştır ve bundan sonra da yaşatacaktır. Yıllarca iktidar olamadık ama buna rağmen örgütümüz bir gün dahi olsun ilkelerini terk etmedi" diye konuştu. 

Tuzla'nın yılardı karanlığa terk edildiğini, sosyal hayatın sıfırlandığını analtan Tekin Şöyle konuştu

"Çare halkın kendisidir, çare CHP'dir. Çare CHP’nin ilkeleri ve kadrolarıdır. Çare CHP’nin 6 okundadır. İşte bu yüzden diyoruz ki 'Kimse umutsuz olmasın. Bugün 6 Ekim İstanbul’un kurtuluşunun yıldönümü. Bir kez daha haykırıyoruz; 'İstanbul, sahipsiz değildir. İstanbul, asla ve asla çaresiz değildir. En karanlık dönemlerde, herkesin umudunu kaybettiği alanlarda bile CHP  kadroları bir çözüm bulmuştur. Dün olduğu gibi bundan sonra da sevdamızın peşinden koşacağız."

HABERE YORUM KAT