1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dışişleri Bakanlığı, Suriye’ye kaçırılan 7 yaşındaki çocuğu, annesine kavuşturdu

Dışişleri Bakanlığı, Suriye’ye kaçırılan 7 yaşındaki çocuğu, annesine kavuşturdu

Dışişleri Bakanlığı, 2011 yılında Suriye uyruklu babası tarafından kaçırılarak Halep'e götürülen İtalya vatandaşı Houda Emma Kharat'ın yapılan...

Dışişleri Bakanlığı, Suriye’ye kaçırılan 7 yaşındaki çocuğu, annesine kavuşturdu

Dışişleri Bakanlığı, 2011 yılında Suriye uyruklu babası tarafından kaçırılarak Halep'e götürülen İtalya vatandaşı Houda Emma Kharat'ın yapılan girişimler sonucunda ülkesine gönderildiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "2011 yılında Suriye uyruklu babası tarafından kaçırılarak Halep'e götürülen İtalya vatandaşı Houda Emma Kharat, Bakanlığımızın girişimleri ve ilgili makamlarımızın işbirliği neticesinde dün Suriye'den ülkemize getirilmiş ve bugün İtalya'ya müteveccihen ülkemizden ayrılmıştır" denildi.

İlgili makamların konuyu İtalyan makamlarıyla yakın bir işbirliği içinde takip ettiğinin kaydedildiği açıklamada, "İlgili makamlarımız, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde yakalanan olayın failinin İtalya'ya sınır dışı edilmesi de dahil olmak üzere, konuyu İtalyan makamlarıyla yakın bir işbirliği halinde takip etmiş, 7 yaşındaki Emma'nın annesiyle bir araya gelebilmesi için gerekli adımları insani mülahazaları göz önünde bulundurarak atmıştır" ifadeleri yer aldı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT