1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Divani Kırması ne demek, TDK'ya göre Divani Kırması kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Divani Kırması ne demek, TDK'ya göre Divani Kırması kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Divani Kırması kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Divani Kırması ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Divani Kırması nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Divani Kırması kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Divani Kırması ne demek, TDK'ya göre Divani Kırması kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Divani kırması ne demek? Divani kırması TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi divani kırması kelimesi. Peki divani kırması ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre divani kırması nedir, divani kırması kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

DİVANİ KIRMASI NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Divani kırması kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre divani kırması kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Divani yazının basitleştirilmiş bir türü

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT