1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Diyarbakır’da çevre dostu 10 otobüs seferlere başlıyor

Diyarbakır’da çevre dostu 10 otobüs seferlere başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, rahat ve konforlu bir ulaşım için satın aldığı çevre dostu 10 adet doğal gazlı otobüs, düzenlenen törenle...

Diyarbakır’da çevre dostu 10 otobüs seferlere başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, rahat ve konforlu bir ulaşım için satın aldığı çevre dostu 10 adet doğal gazlı otobüs, düzenlenen törenle yeni güzergahlarda halka hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, yapacakları çalışmalarla Diyarbakır'da ulaşım sorununu çözeceklerini söyledi.

Kent merkezinde 142, ilçelerde 79 olmak üzere 231 adet otobüsle toplu taşıma hizmeti veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 10 yeni doğal gazlı otobüs alarak araç filosunu yenilemeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara kaliteli ve konforlu ulaşım hizmeti sunmak amacıyla araç filosuna çevre dostu 10 adet yeni doğalgazlı otobüs daha kattı. Büyükşehir Belediyesi, satın aldığı 10 adet doğal gazlı otobüsü, Bağlar ilçesindeki Otobüs İşletme Müdürlüğü'nde düzenlediği tanıtım töreni ile halkın hizmetine sundu. Tanıtım töreninin ardından otobüsler, şehir turu atarak vatandaşlara tanıtıldı. Yeni otobüslere, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Engelliler rahatlıkla kullanabilecek

90 yolcu kapasiteli otobüslerde, engelliler için rampa bulunuyor. Engelliler ve bebek arabaları otobüsleri rahatlıkla kullanabilecek. Büyükşehir Belediyesi, aldığı yeni otobüslerde ayrıca ücretsiz WiFi ve şarj üniteleri hizmeti de verecek. Yeni otobüsler, kent genelindeki toplu ulaşımında kullanılacak. Otobüsler yarından itibaren belirlenen güzergahlarda seferlere başlayacak.

"Ulaşım sorununu çözeceğiz"

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, satın aldıkları, çevre dostu yeni otobüslerle toplu taşıma sistemini güçlendirdiklerini belirterek, "Halka daha güvenli ve konforlu toplu taşıma hizmeti sunmak amacıyla 30 adet doğal gazlı otobüs satın aldık. Bunlardan 10 adetini ocak ayında halkımızın hizmetine sunduk. 10 adet otobüsümüz de yarından itibaren halkımıza hizmet vermeye başlayacak. Geri kalan 10 otobüsümüzü de nisan ayı içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. Yeni otobüslerimiz, toplu ulaşım sorunu yaşanan güzergahlarda vatandaşlarımıza hizmet verecek. Yapacağımız çalışmalarla kentin toplu ulaşım sorununu çözeceğiz. Yeni otobüslerimizin Diyarbakırlılara hayırlı olmasını diliyorum. Allah her türlü kazadan beladan muhafaza eylesin" dedi.

Diyarbakır’da çevre dostu 10 otobüs seferlere başlıyor

Diyarbakır’da çevre dostu 10 otobüs seferlere başlıyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT