1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Diyarbakır'da pik noktaları her gün yaşanmaya devam ediyor!

Diyarbakır'da pik noktaları her gün yaşanmaya devam ediyor!

Diyarbakır'da son iki haftada sokakta maskesiz dolaşan vatandaşların vaka sayılarını arttırmasının ardından ilçe genelinde her gün yeni bir pik noktasını yaşanmaya başladı. İlçedeki esnaf vatandaşların bu sorumsuzluğuna tepki göstererek maske takmadan dışarıda dolaşanları cinayet işlemiş gibi gördüklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gündeminde olan Diyarbakır'daki koronavirüs vakalarındaki artış ilçe genelindeki esnafı da çileden çıkardı. Özellikle kentin Sur ilçesinde yaşanan artış yüzünden salgında Diyarbakır her gün yeni bir pik noktasını yaşıyor. 

Maskesiz sokağa çıkan kişilere tepki gösteren esnaf İbrahim Yalaz, vatandaşları maske takmaları konusunda uyardı. Yalaz, "Lütfen maskelerinizi takın, Zaten korona virüs vaka sayılarından artış olduğunu Sağlık Bakanımız bizzat söyledi. Ben bir esnaf olarak maske takmayan kardeşlerimizi sanki cinayet işlemiş gibi görüyorum" dedi.

Diyarbakır'da pik noktaları her gün yaşanmaya devam ediyor!

Maskesiz dolaşan ve sosyal mesafe kurullarına uymayan vatandaşlara çağrıda bulunan Sur esnafı Adil Aydın da "Siz kendi hayatınızdan ve kendi canınızdan vazgeçiyorsunuz ama lütfen başka insanların canına kast etmeyin. Tüm Diyarbakır halkına çağrım lütfen maskelerinizi takınız. Maske takmak insanların hak ve hukukuna girmeyiniz anlamına geliyor. İnsanlara bulaştırmayın bu hastalığı. Bazı kişilerde hastalığın yok olduğunu iddia ediyorlar. Ama inanınız şuanda hastanelerimizde yoğunluk bulunmaktadır. Vaka sayıları Diyarbakır’da da fazladır. Bunun tek nedeni maskesiz dolaşmak, mesafe ve temizlik kurallarına uymamaktan kaynaklanmaktadır. Herkese çağrım lütfen sosyal mesafe kurlarına uyunuz, temizliğine dikkat ediniz, maskesiz dolaşmayınız ve insanların hak ve hukukuna girmeyiniz" diye konuştu.

Diyarbakır'da pik noktaları her gün yaşanmaya devam ediyor!

Diyarbakır'da son günlerde yüzün üzerinde yeni vakanın belirlendiği kent, her yeni yeni pik noktasına ulaşıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, son iki hafta içinde Ankara, Gaziantep, Bursa, Konya ve Diyarbakır'da günlük vaka sayılarında dikkat çekici düzeyde artış yaşandığını bildirdi.

Diyarbakır'da pik noktaları her gün yaşanmaya devam ediyor!

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT