1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Diyarbakır’dan Macaristan’a ‘İnsanlık için kampanya’ planlaması

Diyarbakır’dan Macaristan’a ‘İnsanlık için kampanya’ planlaması

Gençlik ve Değişim Derneği, Macaristan'ın Szeged şehrinde düzenlenen "İnsanlık için kampanya planlaması" kursuna, Diyarbakır'dan 4 dezavantajlı genci...

Diyarbakır’dan Macaristan’a ‘İnsanlık için kampanya’ planlaması

Gençlik ve Değişim Derneği, Macaristan'ın Szeged şehrinde düzenlenen "İnsanlık için kampanya planlaması" kursuna, Diyarbakır'dan 4 dezavantajlı genci gönderdi.

Erasmus + programı tarafından desteklenen ve Szeged'te gerçekleştirilen "İnsanlık için kampanya planlaması" adlı eğitim kursuna Portekiz, Finlandiya, İtalya, Romanya, Macaristan, İspanya, Malta ve Türkiye'den 32 kişi katılım sağladı. "Kampanya planlaması" nasıl yapılır, günümüzde mültecilerin karşılaştığı sorunlar, mültecilere yönelik kampanya planlaması hazırlama, ülkelerimizde yaşanan yabancı düşmanlığına karşı ne tür kampanyalar gerçekleştirilebilir, Avrupa'da ve dünyada başarılı kampanya çalışmaları gibi konularda eğitimler verilerek, gençler tarafından ayrıca farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli videolar hazırlandı. Proje süresince Szeged'te mülteciler için organize edilen yardım kampanyaları çerçevesinde saha ziyaretinde de bulunularak, ne tür çalışmaların gerçekleştirildiği yerinde görüldü. 2 yıl boyunca mülteci çocuklarla çalışan dernek gönüllüleri, Gençlik ve Değişim Derneğinin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Gençlik ve Değişim Derneği Başkanı Umut Suvari, Erasmus + programı tarafından desteklenen ve Szeged'te gerçekleştirilen "İnsanlık için kampanya planlaması" adlı eğitim kursuna Portekiz, Finlandiya, İtalya, Romanya, Macaristan, İspanya, Malta ve Türkiye'den 32 kişinin katılım sağladığını söyledi. Diyarbakır'dan 4 katılımcıyı kursa gönderdiklerini aktaran Suvari, "Bu tür çalışmalara elimizden geldiğince daha önce Avrupa'ya gitmemiş ve bunu hayal etmiş gençlerimizi göndermeye çalışıyoruz. Şu ana kadar 500'e yakın gencimizin Avrupa hayalini gerçeğe dönüştürdük. Bundan sonraki çalışmalarımızda da yine dezavantajlı gençlere öncelik vereceğiz" dedi.

Diyarbakır’dan Macaristan’a ‘İnsanlık için kampanya’ planlaması

Diyarbakır’dan Macaristan’a ‘İnsanlık için kampanya’ planlaması

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.