1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Diyarbakırlı çocuktan şaşırtan sözler: "Koronavirüs umurumuzda da değil''

Diyarbakırlı çocuktan şaşırtan sözler: "Koronavirüs umurumuzda da değil''

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs için kritik illerden olarak gösterdiği Diyarbakır'da sıcak havada havuza giren çocuklardan birinin "Koronavirüs hiç umurumuzda da değil. Korona virüs diye bir şey yoktur'' demesi duyanları şaşırttı.

Vaka sayılarında artışların devam ettiği Diyarbakır'da koronavirüs tedbirlerine uyulmayıp hareket edilmesi koronavirüs bulaşına davetiye çıkarıyor. Vatandaşların maskesiz olarak sokağa çıkıp sosyal mesafe kurallarına uymaması görenleri tedirgin ediyor.

Yeni normalleşme süreci devam ederken, vaka sayısının her geçen gün yükseldiği Diyarbakır'da vatandaşlar tedbirlere uymazken, çocuklar da virüsün umurlarında olmadığını söyledi.

Diyarbakırlı çocuktan şaşırtan sözler: "Koronavirüs umurumuzda da değil''

''KORONAVİRÜS DİYE BİR ŞEY YOKTUR''

Kurban Bayramı ve sıcak havaları fırsat bilen çocuklar ise Sur ilçesindeki Anzele Parkı'nda süs havuzunda korona virüs tedbirlerini hiçe sayarak serinlemeye çalıştı. Çocuklardan Hasan Karagöz, sıcak havalardan bunaldıkları için Anzele Parkı'na geldiklerini söyledi. Karagöz, "Korona virüs hiç umurumuzda da değil. Korona virüs diye bir şey yoktur, çocuklar Anzele suyunu çok seviyor, Diyarbakırlılar da korona virüsü takmıyor. Hava çok sıcak olduğu için bizde gelip yüzüyoruz" dedi.

Diyarbakırlı çocuktan şaşırtan sözler: "Koronavirüs umurumuzda da değil''

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda son üç günde ağır hasta sayısının en çok arttığı şehirlerin İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep ve Diyarbakır olduğuna dikkat çekmişti. Türkiye'de şimdiye kadar 4 milyon 800 bin 823 test yapılırken, 230 bin 873 vaka tespit edildi. Bu vakaların 214 bin 535’i iyileşti. 5 bin 691 kişi korona virüs nedeni ile hayatını kaybederken, ağır hasta sayısının 582 kişi olduğu belirtildi.

 

 

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT