1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Doğaseverler hem tanıyorlar, hem tanıtıyorlar

Doğaseverler hem tanıyorlar, hem tanıtıyorlar

Doğaya ve çevreye karşı duyarlı kişilerin bir araya gelerek oluşturdukları Dalaman Doğa Yürüyüşçüleri Grubu, her hafta sonu yaptıkları doğa gezileriyle...

Doğaseverler hem tanıyorlar, hem tanıtıyorlar

Doğaya ve çevreye karşı duyarlı kişilerin bir araya gelerek oluşturdukları Dalaman Doğa Yürüyüşçüleri Grubu, her hafta sonu yaptıkları doğa gezileriyle bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtıyor.

Dalaman Doğa Yürüyüşçüleri Grubu üyesi Yılmaz Akkuş, grubun yaklaşık 2 yıl önce sosyal paylaşım sitesi üzerinden yapılan paylaşımlarla amatör bir doğa yürüyüş grubu olarak kurulduğunu ve amaçlarının hem yaşadıkları bölgeyi daha iyi tanımak hem de yaptıkları paylaşımlarla daha da tanınması olduğunu söyledi.

-Adım adım bölgeyi tanıtıyorlar

Her hafta bir bölge seçtiklerini ifade eden Akkuş, "Facebook ta oluşturduğumuz grup sayfasından arkadaşlarımızla iletişim kurarak her cumartesi doğa yürüyüşlerimizi gerçekleştirmekteyiz. İlk doğa yürüyüşünü Kapıkargın-Hodul tepesinde gerçekleştirdik. 19 kişi ile başlattığımız etkinliklerimize Dalaman ve civarındaki doğaseverler kayıtsız kalmadı ve grubumuz her geçen gün giderek büyüdü. Bugünlerde zaman zaman 70 kişiye kadar varan katılımcıyla yürüyüşlerimizi yapmaktayız. Ayrıca yürüyüşlere katılamayan ama bizi Türkiye'nin dörtbir yanından ve yurt dışından takip eden yüzlerce Facebook üyemiz bulunmaktadır. Yürüyüşlerimizi Dalaman ve çevre ilçelerdeki tarihi ve doğal güzellikleri içeren parkurlarda yapmaktayız. Adım adım bölgemizi tanıtıyoruz. Başlarda sadece doğa yürüyüşü amaçlanmakla birlikte çok fazla takipçimizin olması nedeniyle çevremizi tanıtmak ve doğa ve çevre ile ilgili bilinç oluşturmak gibi yükümlülüklerimiz de arttı" dedi.

-Doğasever, kocaman çocukların olduğu aile

Dalaman Doğa Yürüyüşçüleri Grubu üyesi Yılmaz Akkuş, grup üyelerini ise şöyle anlattı. "Bu grubu özel yapan şey tamamen amatör ruhlu, samimi ve sıcakkanlı kişilerden oluşmasıdır. Grubumuz her meslekten ve her yaştan doğaya ve çevreye saygılı ve bilinçli kişilerden oluşmaktadır. İçindeki yaramaz çocuğu serbest bırakıp daldan dala atlayan kocaman çocuklarımız, açık hava bol oksijen etkisiyle coşup şarkılar söyleyen solistler ve maestrolarımız var. Müthiş mizah anlayışı ile yürüyüşlerimize neşe katanlar, harika fotoğraflar çeken sanatçı ruhlu dostlar, üzerindeki montu sedye yapıp kilometrelerce yaralı bir köpeği taşıyan kocaman yürekli arkadaşlarımız ile birlikte her durum ve koşulda yardımlaşma ve dayanışma örneği sergileyen kocaman bir aileyiz."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT