1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dr. Akkır: "Avrupa’nın çöküşünün resmidir"

Dr. Akkır: "Avrupa’nın çöküşünün resmidir"

Sosyolog Dr. Ramazan Akkır, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda programlarının...

Dr. Akkır: "Avrupa’nın çöküşünün resmidir"

Sosyolog Dr. Ramazan Akkır, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda programlarının engellenmesini değerlendirdi.

Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın programlarını engellemesini değerlendiren Sosyolog Dr. Ramazan Akkır, "Bakan Çavuşoğlu, Kaya ve diger bazı bakanların yaşamış olduğu diplomatik nekazeketsizlik, Avrupa'nın çöküşünün resmidir" dedi.

Hollanda'da yaşanan olayları değerlendiren Sosyolog Dr. Akkır, "Avrupa ve AB'nin maskelerini düşürmeye devam ediyor. Avrupa son dönemde ciddi bir kriz yaşıyor. Bu olaylar, son dönem Almanya'da ve Hollanda'da yaşanan krizin sonucudur. Avrupa, yıllardan beri demokrasinin, özgürlüğün, insan haklarının, basın özgürlüğünün beşiği olarak bilindi. Özellikle mülteci krizinden sonra Türkiye'nin kendi bölgesinde ve dünya ölçeğinde aktif politika üretmesiyle beraber Avrupa ve AB derin bir akıl tutulması yaşamaya başladı. Bunun yanı sıra Avrupa'da yükselen aşırı sağ da Avrupa fikrinin iflas etmesini hızlandırdı. Yıllarca kendi değerlerini evrensel ölçekte pazarlayan Avrupa, Hollanda ve Almanya ölçeğinde iflas etmiştir. Bakan Çavuşoğlu, Kaya ve diger bazı bakanların yaşamış olduğu diplomatik nekazeketsizlik, Avrupa'nın çöküşünün resmidir. Bunun göstergesi de şudur: AB, yapılanlara sessiz kalmıştır. Malesef AB hızla çökmeye doğru gitmektedir. Avrupa, aşırı sağa teslim olmaya doğru gitmektedir."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.