1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dr. Şadi Yazıcı geleceğimiz mimarlarının Öğretmenler Günü'nü kutladı

Dr. Şadi Yazıcı geleceğimiz mimarlarının Öğretmenler Günü'nü kutladı

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi’ndeki öğretmenleri ziyaret etti. Pasta kesimi gerçekleştirilen bu özel günün akşamı yemek programında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı öğretmenlerle bir araya geldi.

Dr. Şadi Yazıcı geleceğimiz mimarlarının Öğretmenler Günü'nü kutladı

Eğitim ve öğretime gönülden destek veren Tuzla Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde akşam yemeği programında buluştu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın konuşma yaptığı etkinlikte TUZGEM, Bilgi Evleri, Spor Okulları, Sanat Branşları, Şelale Park bünyesindeki eğitim birimleri ve AÇEM merkezlerinde görev yapan öğretmenler programa katıldı. Öğretmenler günü etkinliğine İlçe Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ve Halk Eğitim Müdürü Metin Çangır da katıldı.  

Program sırasında öğretmenleri temsilen Tuzla Gençlik Merkezindeki en genç öğretmen Elif Aydoğan, konuşma yaptı ve kendisine çiçek takdim edildi.

Dr. Şadi Yazıcı geleceğimiz mimarlarının Öğretmenler Günü'nü kutladıDr. Şadi Yazıcı geleceğimiz mimarlarının Öğretmenler Günü'nü kutladı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, öğretmenler günü etkinliğinde “Öğretmenlik mesleğini yıllarca sürdürebilmeniz temennisi ile diyerek sözlerine başladı. Birlikten güç doğar. Birey olarak değil, ekiplerin ortaklaşa projeler ürettiği bir dönemdeyiz. İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tuzla’da görev yapan öğretmenlerimizle birlikte hareket ediyoruz. Yerel yönetim başlığı altında öğretmenleri ve öğrencileri buluşturuyoruz.” Öğretmenliğin anlam ve önemine vurgu yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bir insana yapılabilecek en kıymetli iyiliğin bir şeyler öğretebilmek ve bireyin aklını kullanabilmesine yardım etmek olduğunu söyleyerek öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yaptı.

Dr. Şadi Yazıcı geleceğimiz mimarlarının Öğretmenler Günü'nü kutladıDr. Şadi Yazıcı geleceğimiz mimarlarının Öğretmenler Günü'nü kutladı

Öğretmenler ve Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın öz çekim fotoğrafı sonrasında yoğun duyguların yaşandığı etkinlik sona erdi.

HABERE YORUM KAT