1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Drift yapan genç aldığı cezaya rağmen, ''Yine olsa yine yaparım'' dedi

Drift yapan genç aldığı cezaya rağmen, ''Yine olsa yine yaparım'' dedi

Antalya'da gece saatlerinde aracıyla drift yapan gencin videosu gece bekçileri trafından çekilerek, gence 6 bin 500 TL ceza yazıldı. Suç işleyen genç, "Yine olsa yine yaparım. Daha sevgilimi de yanıma alıp drift yapacağım.Bu heyecanı O'na da yaşatmak istiyorum" dedi.

Antalya'nın Sarık ilçesinde gece saatlerinde Murat 131 aracıyla drif yapan Fatih Kayan'a 6 bin 500 TL cezası verildi. Gece bekçileri tarafından plakasının görüntüleri çekilerek ceza yazılan genç pişman olmadığını söyledi. Kayan, ''Bu heyecanımı sevgilime de yaşatmak istiyorum. Kız arkadaşım da alıştı böyle araba kullanmama artık rahatsız olmuyor. Hayalim, arabamla sevdiğim kıza evlilik teklifi yapmak'' ifadelerini kullandı.

Serik'te yaşayan Fatih Kayan simli genç, gece arkadaşıyla birlikte saat 01.00 sıralarında arabasıyla gezintiye çıktı. 22 yaşındaki genç kimsenin olmadığını düşündüğü sanayi sitesinde drift yaptı. O esnada gece bekçisi tarafından kameraya kaydedilen o anlar, gence pahalıya mal oldu. Arabasının plakasına 6 bin 500 lira cezai işlem uygulandı.

BEKÇİLERE YAKALANDI

Bir kaç gün sonra e-devlet sisteminden yediği cezai öğrenen genç, "Bir gece vakti işten çıkışta sanayiye varalım dedik. Aslında petrole gitmekti amacımız. Ama işte dönüşte kendimizi tutamadık ve iki tur atalım dedik. Tam o sıra zaten yanımızda bekçiler varmış görmedik. Bekçiler işte videomuzu çekmiş. Arkadan bir 6 bin 500 TL. Cezaya karşı değilim ama bu kadar çok olmaması lazım" diye konuştu.

''YİNE OLSA YİNE YAPARIM''

Araba konusunda yaptıklarından hiç bir zaman pişmanlık duymadığını belirten Kayan, "Bu zamana kadar kazandığımı hep arabaya harcadım. 2 ay kadar daha arabaya harcayacağım. Çok fazla değişen bir şey olmayacak aslında. Yine olsa yine yaparım ama, ben sonuçta sessiz sakin bir yerde yaptım. Ev olan rahatsız edici bir yerde yapmadım. Hani trafikte yapsam sonuna kadar haklılar ki trafikte de yapmıyorum yapmam da karşıyım da zaten" şeklinde konuştu.

 

EVLENME TEKLİFİNİ BÖYLE YAPMAK İSTİYOR

Hayalinin, arabasıyla sevdiği kıza evlilik teklifi yapmak olduğunu söyleyen Kayan, "Benim arabamla ben ona F-31 diyorum. Onunla belki pist alanında olur belki güzel bir göbekte olur sevgilimle nişanda olur düğünde olur drift yapmak. Bu heyecanımı sevgilime de yaşatmak. Kız arkadaşım da alıştı böyle araba kullanmama artık rahatsız olmuyor. Arkadaşlarla 8-10 arabanın önüne işte benimle evlenir misin? yazısıyla güzelce reklamcı arkadaşlara güzelce ayarlattıracağız artık" dedi

''PİST YAPSINLAR''

Yediği cezanın fazla olduğunu düşünen Kayan, "Devletimize mesajım cezayı düşürmüyorlarsa en azından pist yapsınlar. Biz de orada heyecanımızı yaşayalım" şeklinde konuştu.

KENDİ GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEYİNCE PİŞMAN OLDU

Daha sonra cep telefonundan yaptığı drift anını izleyen genç pişman olduğunu itiraf ederek, "Pişmanız yapacak bir şey yok. Şu an pişman oldum. Kendi video mu izlemek nasıl desem pişmanlık veriyor. Özellikle cezadan sonra. Ama milleti de rahatsız etmemek lazım. Buradan tüm araba kullananlara sesleniyorum yapmayın böyle şeyler. Yapacaksanız da pist alanlarında yapın" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT