1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Düğün yemeği geleneğini paket servise uyarladı!

Düğün yemeği geleneğini paket servise uyarladı!

Isparta'da Halife Sultan Mahallesi Muhtarı Ümit İşlek, pandemi sürecinde halkın kente özgü düğün yemeklerinden mahrum kalmaması adına paket servis hizmeti başlattı. Gelen taleplere yetişemez hal aldı.

Düğün yemeği geleneğini paket servise uyarladı!

Isparta'da Halife Sultan Mahallesi Muhtarı Ümit İşlek, pandemi sürecinde vatandaşların kente özgü düğün yemeklerinden mahrum kalmaması için farklı bir hizmet başlattı. Isparta'nın meşhur kabune pilavı ve irmik helvasının da olduğu 4 çeşit düğün yemeğini haftada 3 gün sunan İşlek, karantinada olan vatandaşlara da hayırseverler aracılığıyla yemek ulaştırıyor.

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bu sene düğünlerde eskiden olduğu gibi yemek servisleri gerçekleştirilemedi. Isparta'da Halife Sultan Mahallesi Muhtarı Ümit İşlek, kentin düğün yemeklerinden mahrum kalmaması için farklı bir hizmet başlattı. 32 yıllık düğün aşçısı olan Ümit İşlek, kente özgü kabune pilavı ve irmik helvasının da olduğu 4 çeşit düğün yemeğini her hafta 3 gün vatandaşa sunuyor. İşlek, korona virüsten dolayı karantinada olan vatandaşlara da hayırseverler aracılığıyla düğün yemeklerini ulaştırıyor.

Düğün yemeği geleneğini paket servise uyarladı!

"TALEP ÜZERİNE BAŞLADIK"

Muhtar Ümit İşlek, pandemi sürecinde vatandaşların düğün yemeklerine bir özlemi oluştuğunu belirterek, kente özgü yemekleri sunmak istediklerini söyledi. Düğün yemeklerine iyi bir talep olduğunu ifade eden İşlek, "Vatandaşlarımızdan "Ümit usta ne zaman kabune, helva yapıyorsun" şeklinde talepler vardı. Bu talebi değerlendirdik ve vatandaşlarımıza hizmet olarak yemek kültürümüzü sunmaya çalışıyoruz" dedi.

"KARANTİNADA OLANLARA HAYIRSEVERLER ARACILIĞIYLA SERVİS YAPIYORUZ"

Isparta'daki düğünlerde yemek olarak çorba, kabune pilavı, etli kuru fasulye ve irmik helvası sunulduğunu kaydeden İşlek, "Bunlar bizim artık bir kültürümüz oldu. geliyorlar, hijyen kurallarına uygun olarak paketlediğimiz yemekleri teslime diyoruz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri bu yemekleri sunuyoruz. Pandemi sürecinde evden çıkamayan vatandaşlarımıza hayırseverler aracılığıyla evlerine kadar servis yapıyoruz. Onlara da bu şekilde yardımcı oluyoruz" dedi.

Düğün yemeği geleneğini paket servise uyarladı!

Düğün yemeği geleneğini paket servise uyarladı!

Düğün yemeği geleneğini paket servise uyarladı!

Damla Korkmaz
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT