1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dün indirim gelmişti, yeniden zam geldi

Dün indirim gelmişti, yeniden zam geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 8 kuruş zaman yapıldığını açıkladı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasının (EPGİS), Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"02/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde  8 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

BENZİN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Zammın ardından Ankara'da ortalama 5,12 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,20 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,03 liradan 5,11 liraya, İzmir'de 5,12 liradan 5,20 liraya çıkacak.

DÜN İNDİRİM GELMİŞTİ

Dün gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında ortalama 8 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 10 kuruş indirim yapılmıştı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

HABERE YORUM KAT