1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dünya Gönüllüler Günü düzenlenen yarışmayla kutlandı

Dünya Gönüllüler Günü düzenlenen yarışmayla kutlandı

Düzce Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu'nun Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla düzenlediği "Gönüllüysen Yaz" isimli etkinliğine öğrenciler duyarsız...

Dünya Gönüllüler Günü düzenlenen yarışmayla kutlandı

Düzce Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu'nun Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla düzenlediği "Gönüllüysen Yaz" isimli etkinliğine öğrenciler duyarsız kalmadı.

TEMA Vakfı Düzce İl Temsilcisi Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi Oğuzhan Kendirli koordinatörlüğünde, Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, "gönüllü" kelimesini en iyi anlatan cümleler yazılarak değerlendirildi. Genç Tema üyelerinin online oylama sonrasında "Bir gönülle birçok gönlü fethetmek uğruna gönüllü ol" cümlesi ile 1.lik ödülüne layık görülen Hemşirelik Bölümü öğrencisi Saray Uçar oldu.

Etkinlik sonrasında açıklamalarda bulunan Genç TEMA Topluluğu Başkanı Kübra Açıkgöz "Hiçbir karşılık beklentisi içinde olmaksızın bir hizmeti bitirmek, gönüllülük arzusu duyan bir insana gönüllülüğün mutluluğunu anlatmak, olanak sahibi bir insanın hizmet etmesine vesile olmak, insana mutlulukların en büyüğünü verir. Coşku ve sevinç verir." diyerek bu özel günde görev yapan tüm TEMA gönüllülerine teşekkür etti.

Genç TEMA Topluluğu Başkan Yardımcısı Seyda Nur Keleş ise yaptığı açıklamada, gönüllü insanın; içinde bulunduğu toplulukta herhangi bir karşılık ya da çıkar beklemeksizin bir işi yapmayı kendiliğinden üstlenen kişi olduğunu belirterek, kendisinin de bir gönüllü olduğu için mutluluk duyduğunu ifade etti.

Dünya Gönüllüler Günü düzenlenen yarışmayla kutlandı

Dünya Gönüllüler Günü düzenlenen yarışmayla kutlandı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT