1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dünya koronavirüse, Ekrem İmamoğlu mangala karşı savaşıyor

Dünya koronavirüse, Ekrem İmamoğlu mangala karşı savaşıyor

Dünya koronavirüs tehlikesiyle baş etmeye çalışırken Ekrem İmamoğlu'ndan çok farklı bir yasaklama gündeme geldi. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sahildeki mangallar ve nargilelerle ilgili harekete geçti. Bu kurallara uymayanlar için de sahaya inildi ve vatandaşlar uyarıldı.

Dünya koronavirüse, Ekrem İmamoğlu mangala karşı savaşıyor

Ekrem İmamoğlu sahilde yapılan mangallar için harekete geçti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) özellikle yaz aylarında tartışma konusu olan mangallar konusunda yeniden harekete geçti.

MANGAL VE BARGİLE YASAKLANIYOR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yaptığı açıklamada sahillerde mangalı ve nargileyi yasaklayacağını duyurdu.

Sahilleri piknik ve spor yapılan alanlara çevireceğini belirten İmamoğlu "İstanbul'u dumansız, daha temiz, daha sağlıklı, piknik ve spor yapılan sahiller bekliyor bu bahar. Sahillerimizde mangala ve nargileye son veriyoruz. Gelin, güzelim sahillerin keyfini hep birlikte çıkaralım."açıklamasında bulundu.

DENETİMLER İÇİN SAHAYA ÇIKILACAK DENİLMİŞTİ

İlk olarak  İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü, gerekli yerlere uyarı tabelası dikilmesi çalışması başlattı. çalışmaların tamamlanmasının ardından İBB Zabıta ekipleri ve Özel Güvenlik Personeli de denetimler için sahaya çıkacak uyarısı yapılmıştı

ZABITALAR MANGAL YAKMAK İSTEYENLERİ UYARDI

Anadolu yakasında Maltepe, Kartal ve Pendik sahilleri ile yeşil alanlarda mangal yakmak isteyen vatandaşlar, İBB kararı sonrası zabıta ekipleri tarafından uyarıldı. 

Mangal yaparken zabıta ekipleri tarafından uyarılan Ali Alçı "Biz ateş yakmadık, tüple mangalımızı yaptık. Ekipler uyardı bizi" şeklinde konuştu.

Sahilde mangal yapmak istediğini söyleyen Gökhan Kara da, "İnsanlar sahilde mangal yapmak istiyor. Apartmanlarda yapamayacaklar, doğal olarak sahillerde ya da yeşil alanlarda yapacak. Ben doğru bulmuyorum. İnsanları rahatsız etmeden sonra temizliği yapılabilir" ifadelerini kullandı.

Ailesi ile pikniğe gelen Cihan Meral "Yazın özellikle sahil yolu duman altı oluyordu. Birçok insan bu durumdan şikayetçiydi zaten. Bu kararı olumlu karşılıyorum. Mangal yapmak isteyenlere belli başlı noktalar belirlenmesi gerekiyor. Bu bizim kültürümüzde olan bir şey" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum