1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dünya nın Unutulmaya Yüz Tutmuş Sanatları Pendik te Buluşuyor

Dünya nın Unutulmaya Yüz Tutmuş Sanatları Pendik te Buluşuyor

Dünya nın Unutulmaya Yüz Tutmuş Sanatları Pendik te Buluşuyor

                 Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması’nın bu yıl 9. su düzenleniyor. Beş kıtadan 62 sanatçının katılacağı etkinlikte bu yıl ilk olarak ABD, Endonezya olmak üzere toplam 32 ülke katılacak.

             Türkiye’nin yanı sıra 31 ülkeden toplam 62 sanatçının katılacağı etkinlik Pendik Belediyesi tarafından 9. kez gerçekleştiriliyor. Bu yıl ilk olarak etkinliğe ABD, Portekiz, Meksika, Arjantin, Tahiti, Güney Kore, Malezya, Çin ve Endonezya katılacak. Renklerin ve motiflerin adeta bir şölen yarattığı buluşmada her ülke kendi kültürünü tanıtma fırsatı bulacak. Türkiye’de unutulmaya yüz tutmuş sanatların gösterme şansı bulurken, beş kıtadan gelen sanatçılar kendi kültürlerini tanıtma ve sergileme şansı bulacak.

             9. düzenlenecek olan Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması, 21-29 Eylül Pendik Sahil Festival alanında gerçekleşecek.

             Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması’na katılan ülke sayısının her yıl arttığını, bu sene 31 yabancı ülkeyle rekor kırıldığını belirtti. Unutulmaya yüz tutmuş sanatları hatırlatma misyonuna sahip “Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması”nın artık bir marka haline geldiğini ifade eden Başkan Şahin: “Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen sanatçıları Pendik’te buluşturuyoruz. Kentin her anlamda değerini artıran bu organizasyona tüm Pendiklileri davet ediyoruz.” dedi  

          9. Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşmasına 32 ülkeden 62 sanatçı katılacak. Bu yıl festivalde ABD, Arjantin, Arnavutluk, Çin, Endonezya, Fransa, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, İsviçre, Japonya, Karabağ,  KKTC, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Macaristan, Malezya, Mali, Meksika, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Tahiti, Tanzanya, Tayland, Tunus, Türkiye ve Ukrayna katılacak

HABERE YORUM KAT