1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs ile ilgili korkutan açıklama!

Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs ile ilgili korkutan açıklama!

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, korkonavirüse ilişkin yaptığı açıklamada "Hiçbir ülke vakalara sahne olmayacağını zannetmesin, bu fiilen ölümcül bir hata olur" ifadesini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs ile ilgili korkutan açıklama!

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, Cenevre'de koronavirüse ilişkin son gelişmeleri aktardı. 

Ghebreyesus, Koronavirüsün dünya genelinde belirleyici bir noktaya ulaştığını söyledi ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Her ülke ilk koronavirüs vakalarına hazırlanmalı. Hiçbir ülke topraklarında virüs olmayacağı kanaatine kapılmasın. Bu büyük bir hata olur. Ancak ne umutsuz ne de çaresiz değiliz.

İlk vakalar için hazır mıyız? İlk vaka geldiğinde ne yapacağız? İzolasyon merkezimiz, yeterli ekipmanımız var mı? Ülkeler şu an bu soruları kendine sormak zorundadır.

Dünya Sağlık Örgütü virüse karşı ulusal planlamasını yapmak isteyen tüm ülkelerin yanındadır. Endişe ve panik bize yardımcı olmayacak. İran ve İtalya’daki vakalar bu virüsün nelere kadir olduğunu bize göstermiş oldu.

"VİRÜSÜ ÖNLEMEK VE HAYATLARI KURTARMAK İÇİN HAREKETE GEÇME ZAMANI"

Bu virüs influenza (grip) değil, doğru önlemlerle kontrol altına alınabilir. Bu virüsün pandemik potansiyeli var. Şimdi virüsü önlemek ve hayatları kurtarmak için harekete geçme zamanı.

HABERE YORUM KAT